gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wil met nieuw én verbeterd station 'voor de rest van de eeuw op orde zijn'

e5536ee18a01c3e593e7081c0fadd6a0

Dordrecht wil meer inwoners, maar dan moet de stad ook bereikbaar blijven. Daarom komt er nog voor 2030 een station bij: Dordrecht Leerpark. Ook het huidige centraal station wordt verbeterd. Het doel: iedere vijf minuten een sprinter van en naar Rotterdam (en verder). "Als dit klaar is, ben je voor de rest van de eeuw ongeveer op orde", is de Dordtse vervoerswethouder Rik van der Linden ambitieus.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Op het centraal station moet het monumentale stationsgebouw belangrijker worden en worden de perrons breder. Ook wordt de stad via een brug of tunnel verbonden met de zuidkant van het station. Het Leerpark, onderwijshart van Dordrecht met meerdere middelbare scholen en opleidingen, krijgt een eigen station.

De gemeente wil Dordtenaren die elders werken (en andersom) op deze manier uitnodigen vaker in de trein te stappen. "Los van het feit dat iedereen die een dagje hier langskomt er ook van profiteert."
De landelijke politiek ziet die plannen ook wel zitten, want het rijk investeert in totaal anderhalf miljard euro in de spoorlijn tussen Leiden en Dordrecht. Tot 2040 komen in de buurt van deze spoorlijn in totaal 170 duizend woningen, kantoren en scholen. De gemeentes langs de zogeheten 'Oude Lijn' leggen zelf zo'n 500 miljoen euro bij.

Haalbare plannen?
Maar of de plannen voor 2030 haalbaar zijn, moet nog blijken. Het stikstofprobleem, personeelstekort en grondstoffentekort zijn de mogelijke spelbrekers. "Natuurlijk zijn er zorgen", ziet Van der Linden. "Maar dit doe je voor een middellange termijn. In 2030 ben je dan heel goed bereikbaar vanuit elk punt in de stad."

De planning voor nu: kijken welke plannen voor de stations haalbaar zijn. De gemeente wil in ieder geval investeren in het parkeerterrein bij de Weeskinderendijk, in de buurt van het station. Het rangeerterrein dat daarnaast ligt, moet worden verplaatst. "En het vergt nog besluitvorming binnen de gemeenteraad, ook als je kijkt hoe je de gebiedsontwikkeling verder beetpakt", voegt Van der Linden toe.
72ff60f249cf7fbe1e699ac762efdc9f
Waar het wel goed zit met het spoor naar Rotterdam, blijft Brabant achter. Naar Breda of Eindhoven rijdt al maanden geen enkele intercity meer. "Het grote merendeel van de reizigers in Dordrecht is gebonden aan de Randstad, maar natuurlijk willen we ook de spoorverbindingen met de rest van het land op orde houden of verbeteren."

Amstelwijck
In eerdere plannen wilde de gemeente ook bij de wijk Amstelwijck een station plaatsen. Dat plan staat nu op een zijspoor, 'al komt het op een duur wel aan de beurt'.

Dan moet er nog wel een keuze worden gemaakt of dit wel of niet ten koste gaat van station Dordrecht Zuid, dat nu wordt gerenoveerd. Van der Linden kan zich wel 'heel goed voorstellen' dat er ruimte is voor drie stations: Leerpark, Zuid én Amstelwijck.

Een uitnodiging dus om vaker met de trein te reizen. Maar als een retourtje Dordrecht-Rotterdam vanaf 2023 meer dan tien euro kost, ligt daar ook nog een uitdaging.
34ee1582b408263faaf0a6e4e4e705b1

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.