Dordrecht, Netherlands

Dordrecht wint van Cambuur, eerste overwinning dit seizoen

FC Dordrecht heeft voor de eerste keer dit seizoen gewonnen, het sloot het duel tegen SC Cambuur af met een 3-1 score.
Robert van Loon | 5 oktober 2018 22:18 | Aangepast op 5 oktober 2018 22:18
De eerste helft startte rustig, de beide teams braken niet door elkaars defensies heen en grote kansen bleven uit. Nadat de voetballers een beetje aan elkaar gewend waren geraakt kwam het spel op gang. De kansen begonnen te komen voor beide kanten en de keepers kregen het druk, SC Cambuur had de overhand op balgebied en aantal kansen. Toch schoot Maarten Peijnenburg in de 25e minuut de bal in het net van de tegenstander. Na de goal kwam FC Dordrecht tot leven, de energie van het elftal steeg en dat kwam het spel ten goede. 


In de 40e minuut werd Jeremy Cijntje onderuit geschoffeld door Justin Mathieu, de Cambuurder kwam er goed vanaf met slechts een gele kaart.


In de 47e minuut startte een eerbetoon met fakkels aan Marco Franken, een overleden FC Dordrecht supporter. In de 49e minuut werd er gescoord door Cambuurspeler Tyrone Conraad met een schot via de binnenkant van de paal.


Na de gelijkmaker gingen beide teams op jacht naar de volgende treffer, die kwam uit de benen van Savvas Mourgos in de 61e minuut na een penalty voor Dordrecht. Met een energiek Dordrecht op voorsprong en een jagende Cambuur werd het voetbal mooi. Aan beide kanten kwamen er kansen. Dordrecht schoot een paar keer over en Cambuur stuitte op de Dordtse keeper.


In de laatste minuut ging de bal er toch nog in voor Dordrecht, weer bracht Savvas Mourgos de bal tussen de palen. Dordrecht wint voor de eerste keer dit seizoen maar blijft 20e met 4 punten.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...