gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum heeft bijzonder schilderij in bruikleen

Het Dordrechts Museum heeft sinds deze week een bijzonder schilderij in bruikleen gekregen. Het gaat om een zogeheten memorietafel uit ongeveer 1570 van de Dordtse familie Van der Lindt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens conservator Marianne Eekhout is het een bijzonder schilderij omdat het heel oud is – uit de 16e eeuw – en omdat het niet vaak voorkomt dat zo’n familiestuk opduikt. Er staan 6 generaties uit de familie op.

Hoewel de familie Van der Lindt van oorsprong uit Dordrecht komt, is het na de reformatie naar de Zuidelijke Nederlanden verkast omdat ze katholiek waren.

De schilder van het schilderij is nog een groot raadsel, maar dat zou niet abnormaal zijn bij dit soort stukken. Het museum hoopt na de restauratie en het schoonmaken toch nog een handtekening tegen te komen.

Die restauratie start binnenkort. “Onze hoop is in eerste instantie het heel goed schoon te maken, want het is nu nog erg donker. Daarna wordt er een aantal experts uitgenodigd om te zien of het schilderij matcht met de familiegeschiedenis.”

Het schilderij is in de zomer van 2017 op een veiling gekomen, waar het Dordrechts Museum het heeft gesignaleerd. Het is toen opnieuw in een privécollectie terecht gekomen in Engeland.

Het wordt in het najaar getoond in de expositie Werk, Bid en Bewonder over de kijk op cultuur en Calvinisme.

Bezoekrecord Jongkind

Het Dordrechts Museum ontving vandaag overigens ook de 75.000ste bezoeker in een half jaar tijd voor de tentoonstelling Jongkind & Vrienden. Het gaat om mevrouw Van der Kamp uit Arnhem die het museum samen met een vriendin bezocht.

Van der Kamp kreeg uit handen van de wethouder Piet Sleeking een bos bloemen en een catalogus van de tentoonstelling. Daarnaast heeft ze voor twee personen een diner bij Restaurant Blanc en een overnachting in Bellevue gekregen. De tentoonstelling van Jongkind is nog tot en met 27 mei te zien.&t=15s

Lees ook

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.