gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum heeft bijzonder schilderij in bruikleen

Het Dordrechts Museum heeft sinds deze week een bijzonder schilderij in bruikleen gekregen. Het gaat om een zogeheten memorietafel uit ongeveer 1570 van de Dordtse familie Van der Lindt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens conservator Marianne Eekhout is het een bijzonder schilderij omdat het heel oud is – uit de 16e eeuw – en omdat het niet vaak voorkomt dat zo’n familiestuk opduikt. Er staan 6 generaties uit de familie op.

Hoewel de familie Van der Lindt van oorsprong uit Dordrecht komt, is het na de reformatie naar de Zuidelijke Nederlanden verkast omdat ze katholiek waren.

De schilder van het schilderij is nog een groot raadsel, maar dat zou niet abnormaal zijn bij dit soort stukken. Het museum hoopt na de restauratie en het schoonmaken toch nog een handtekening tegen te komen.

Die restauratie start binnenkort. “Onze hoop is in eerste instantie het heel goed schoon te maken, want het is nu nog erg donker. Daarna wordt er een aantal experts uitgenodigd om te zien of het schilderij matcht met de familiegeschiedenis.”

Het schilderij is in de zomer van 2017 op een veiling gekomen, waar het Dordrechts Museum het heeft gesignaleerd. Het is toen opnieuw in een privécollectie terecht gekomen in Engeland.

Het wordt in het najaar getoond in de expositie Werk, Bid en Bewonder over de kijk op cultuur en Calvinisme.

Bezoekrecord Jongkind

Het Dordrechts Museum ontving vandaag overigens ook de 75.000ste bezoeker in een half jaar tijd voor de tentoonstelling Jongkind & Vrienden. Het gaat om mevrouw Van der Kamp uit Arnhem die het museum samen met een vriendin bezocht.

Van der Kamp kreeg uit handen van de wethouder Piet Sleeking een bos bloemen en een catalogus van de tentoonstelling. Daarnaast heeft ze voor twee personen een diner bij Restaurant Blanc en een overnachting in Bellevue gekregen. De tentoonstelling van Jongkind is nog tot en met 27 mei te zien.&t=15s

Lees ook

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.