gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum heeft bijzonder schilderij in bruikleen

Het Dordrechts Museum heeft sinds deze week een bijzonder schilderij in bruikleen gekregen. Het gaat om een zogeheten memorietafel uit ongeveer 1570 van de Dordtse familie Van der Lindt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens conservator Marianne Eekhout is het een bijzonder schilderij omdat het heel oud is – uit de 16e eeuw – en omdat het niet vaak voorkomt dat zo’n familiestuk opduikt. Er staan 6 generaties uit de familie op.

Hoewel de familie Van der Lindt van oorsprong uit Dordrecht komt, is het na de reformatie naar de Zuidelijke Nederlanden verkast omdat ze katholiek waren.

De schilder van het schilderij is nog een groot raadsel, maar dat zou niet abnormaal zijn bij dit soort stukken. Het museum hoopt na de restauratie en het schoonmaken toch nog een handtekening tegen te komen.

Die restauratie start binnenkort. “Onze hoop is in eerste instantie het heel goed schoon te maken, want het is nu nog erg donker. Daarna wordt er een aantal experts uitgenodigd om te zien of het schilderij matcht met de familiegeschiedenis.”

Het schilderij is in de zomer van 2017 op een veiling gekomen, waar het Dordrechts Museum het heeft gesignaleerd. Het is toen opnieuw in een privécollectie terecht gekomen in Engeland.

Het wordt in het najaar getoond in de expositie Werk, Bid en Bewonder over de kijk op cultuur en Calvinisme.

Bezoekrecord Jongkind

Het Dordrechts Museum ontving vandaag overigens ook de 75.000ste bezoeker in een half jaar tijd voor de tentoonstelling Jongkind & Vrienden. Het gaat om mevrouw Van der Kamp uit Arnhem die het museum samen met een vriendin bezocht.

Van der Kamp kreeg uit handen van de wethouder Piet Sleeking een bos bloemen en een catalogus van de tentoonstelling. Daarnaast heeft ze voor twee personen een diner bij Restaurant Blanc en een overnachting in Bellevue gekregen. De tentoonstelling van Jongkind is nog tot en met 27 mei te zien.&t=15s

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.