gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum heeft bijzonder schilderij in bruikleen

Het Dordrechts Museum heeft sinds deze week een bijzonder schilderij in bruikleen gekregen. Het gaat om een zogeheten memorietafel uit ongeveer 1570 van de Dordtse familie Van der Lindt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens conservator Marianne Eekhout is het een bijzonder schilderij omdat het heel oud is – uit de 16e eeuw – en omdat het niet vaak voorkomt dat zo’n familiestuk opduikt. Er staan 6 generaties uit de familie op.

Hoewel de familie Van der Lindt van oorsprong uit Dordrecht komt, is het na de reformatie naar de Zuidelijke Nederlanden verkast omdat ze katholiek waren.

De schilder van het schilderij is nog een groot raadsel, maar dat zou niet abnormaal zijn bij dit soort stukken. Het museum hoopt na de restauratie en het schoonmaken toch nog een handtekening tegen te komen.

Die restauratie start binnenkort. “Onze hoop is in eerste instantie het heel goed schoon te maken, want het is nu nog erg donker. Daarna wordt er een aantal experts uitgenodigd om te zien of het schilderij matcht met de familiegeschiedenis.”

Het schilderij is in de zomer van 2017 op een veiling gekomen, waar het Dordrechts Museum het heeft gesignaleerd. Het is toen opnieuw in een privécollectie terecht gekomen in Engeland.

Het wordt in het najaar getoond in de expositie Werk, Bid en Bewonder over de kijk op cultuur en Calvinisme.

Bezoekrecord Jongkind

Het Dordrechts Museum ontving vandaag overigens ook de 75.000ste bezoeker in een half jaar tijd voor de tentoonstelling Jongkind & Vrienden. Het gaat om mevrouw Van der Kamp uit Arnhem die het museum samen met een vriendin bezocht.

Van der Kamp kreeg uit handen van de wethouder Piet Sleeking een bos bloemen en een catalogus van de tentoonstelling. Daarnaast heeft ze voor twee personen een diner bij Restaurant Blanc en een overnachting in Bellevue gekregen. De tentoonstelling van Jongkind is nog tot en met 27 mei te zien.&t=15s

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.