gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum heeft bijzonder schilderij in bruikleen

Het Dordrechts Museum heeft sinds deze week een bijzonder schilderij in bruikleen gekregen. Het gaat om een zogeheten memorietafel uit ongeveer 1570 van de Dordtse familie Van der Lindt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens conservator Marianne Eekhout is het een bijzonder schilderij omdat het heel oud is – uit de 16e eeuw – en omdat het niet vaak voorkomt dat zo’n familiestuk opduikt. Er staan 6 generaties uit de familie op.

Hoewel de familie Van der Lindt van oorsprong uit Dordrecht komt, is het na de reformatie naar de Zuidelijke Nederlanden verkast omdat ze katholiek waren.

De schilder van het schilderij is nog een groot raadsel, maar dat zou niet abnormaal zijn bij dit soort stukken. Het museum hoopt na de restauratie en het schoonmaken toch nog een handtekening tegen te komen.

Die restauratie start binnenkort. “Onze hoop is in eerste instantie het heel goed schoon te maken, want het is nu nog erg donker. Daarna wordt er een aantal experts uitgenodigd om te zien of het schilderij matcht met de familiegeschiedenis.”

Het schilderij is in de zomer van 2017 op een veiling gekomen, waar het Dordrechts Museum het heeft gesignaleerd. Het is toen opnieuw in een privécollectie terecht gekomen in Engeland.

Het wordt in het najaar getoond in de expositie Werk, Bid en Bewonder over de kijk op cultuur en Calvinisme.

Bezoekrecord Jongkind

Het Dordrechts Museum ontving vandaag overigens ook de 75.000ste bezoeker in een half jaar tijd voor de tentoonstelling Jongkind & Vrienden. Het gaat om mevrouw Van der Kamp uit Arnhem die het museum samen met een vriendin bezocht.

Van der Kamp kreeg uit handen van de wethouder Piet Sleeking een bos bloemen en een catalogus van de tentoonstelling. Daarnaast heeft ze voor twee personen een diner bij Restaurant Blanc en een overnachting in Bellevue gekregen. De tentoonstelling van Jongkind is nog tot en met 27 mei te zien.&t=15s

Lees ook

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.