gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum zoekt jongeren die het museum leuker willen maken

e817527b7af60ebce1bf2aa4e664e00e

“Kunst is helemaal niet saai, daar kom je wel achter. Er komt zo veel meer bij kijken bij een schilderij”, zegt de 18-jarige Filine enthousiast. Ze is een van de jongeren die meedoet aan Take Part, een project van het Dordrechts Museum om jongeren bij het museum te betrekken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het Dordrechts Museum is op zoek naar jongeren tussen de 15 en 20 jaar, die een jaar lang bij het museum willen werken. Met het programma Take Part leren jongeren van alles over kunst en maken ze het museum leuker voor andere jongeren. Daarnaast hoopt het museum met Take Part om mensen die al langer in het museum werken, met een frisse blik naar hun werkplek te laten kijken.

“Je leert superveel verschillende dingen over de mensen die werken in het museum, hoe tentoonstellingen worden opgezet en hoe je moet rondleiden”, vertelt Filine. “Ook de sfeer is heel gezellig.”

Een van de projecten van Take Part van dit jaar was om bordjes te bedenken die de bezoeker op een andere manier naar de schilderijen laat kijken. Op de bordjes staan gedichtjes, vragen en meningen van de jongeren. Feline was daar erg enthousiast over. “In het begin was dat wel grappig. Toen dachten mensen echt: ´Uhh...mogen jullie dat wel doen?´, want ze zijn echt fel van kleur. Maar het mag gewoon van het museum. En daarom is het juist zo leuk, want het is wel een beetje radicaal. Het zijn een heel ander soort teksten dan de normale bordjes.”

Wil jij net als Filine ook werken in het Dordrechts Museum? Kijk dan op
476dd5efb92535a9cff3836d14e14db3
1da318134edadae9064729e2fd26761a

Lees ook

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.