gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum zoekt jongeren die het museum leuker willen maken

e817527b7af60ebce1bf2aa4e664e00e

“Kunst is helemaal niet saai, daar kom je wel achter. Er komt zo veel meer bij kijken bij een schilderij”, zegt de 18-jarige Filine enthousiast. Ze is een van de jongeren die meedoet aan Take Part, een project van het Dordrechts Museum om jongeren bij het museum te betrekken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het Dordrechts Museum is op zoek naar jongeren tussen de 15 en 20 jaar, die een jaar lang bij het museum willen werken. Met het programma Take Part leren jongeren van alles over kunst en maken ze het museum leuker voor andere jongeren. Daarnaast hoopt het museum met Take Part om mensen die al langer in het museum werken, met een frisse blik naar hun werkplek te laten kijken.

“Je leert superveel verschillende dingen over de mensen die werken in het museum, hoe tentoonstellingen worden opgezet en hoe je moet rondleiden”, vertelt Filine. “Ook de sfeer is heel gezellig.”

Een van de projecten van Take Part van dit jaar was om bordjes te bedenken die de bezoeker op een andere manier naar de schilderijen laat kijken. Op de bordjes staan gedichtjes, vragen en meningen van de jongeren. Feline was daar erg enthousiast over. “In het begin was dat wel grappig. Toen dachten mensen echt: ´Uhh...mogen jullie dat wel doen?´, want ze zijn echt fel van kleur. Maar het mag gewoon van het museum. En daarom is het juist zo leuk, want het is wel een beetje radicaal. Het zijn een heel ander soort teksten dan de normale bordjes.”

Wil jij net als Filine ook werken in het Dordrechts Museum? Kijk dan op
476dd5efb92535a9cff3836d14e14db3
1da318134edadae9064729e2fd26761a

Lees ook

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.