gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum zoekt jongeren die het museum leuker willen maken

e817527b7af60ebce1bf2aa4e664e00e

“Kunst is helemaal niet saai, daar kom je wel achter. Er komt zo veel meer bij kijken bij een schilderij”, zegt de 18-jarige Filine enthousiast. Ze is een van de jongeren die meedoet aan Take Part, een project van het Dordrechts Museum om jongeren bij het museum te betrekken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het Dordrechts Museum is op zoek naar jongeren tussen de 15 en 20 jaar, die een jaar lang bij het museum willen werken. Met het programma Take Part leren jongeren van alles over kunst en maken ze het museum leuker voor andere jongeren. Daarnaast hoopt het museum met Take Part om mensen die al langer in het museum werken, met een frisse blik naar hun werkplek te laten kijken.

“Je leert superveel verschillende dingen over de mensen die werken in het museum, hoe tentoonstellingen worden opgezet en hoe je moet rondleiden”, vertelt Filine. “Ook de sfeer is heel gezellig.”

Een van de projecten van Take Part van dit jaar was om bordjes te bedenken die de bezoeker op een andere manier naar de schilderijen laat kijken. Op de bordjes staan gedichtjes, vragen en meningen van de jongeren. Feline was daar erg enthousiast over. “In het begin was dat wel grappig. Toen dachten mensen echt: ´Uhh...mogen jullie dat wel doen?´, want ze zijn echt fel van kleur. Maar het mag gewoon van het museum. En daarom is het juist zo leuk, want het is wel een beetje radicaal. Het zijn een heel ander soort teksten dan de normale bordjes.”

Wil jij net als Filine ook werken in het Dordrechts Museum? Kijk dan op
476dd5efb92535a9cff3836d14e14db3
1da318134edadae9064729e2fd26761a

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.