gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum zoekt jongeren die het museum leuker willen maken

e817527b7af60ebce1bf2aa4e664e00e.jpg

“Kunst is helemaal niet saai, daar kom je wel achter. Er komt zo veel meer bij kijken bij een schilderij”, zegt de 18-jarige Filine enthousiast. Ze is een van de jongeren die meedoet aan Take Part, een project van het Dordrechts Museum om jongeren bij het museum te betrekken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Het Dordrechts Museum is op zoek naar jongeren tussen de 15 en 20 jaar, die een jaar lang bij het museum willen werken. Met het programma Take Part leren jongeren van alles over kunst en maken ze het museum leuker voor andere jongeren. Daarnaast hoopt het museum met Take Part om mensen die al langer in het museum werken, met een frisse blik naar hun werkplek te laten kijken.

“Je leert superveel verschillende dingen over de mensen die werken in het museum, hoe tentoonstellingen worden opgezet en hoe je moet rondleiden”, vertelt Filine. “Ook de sfeer is heel gezellig.”

Een van de projecten van Take Part van dit jaar was om bordjes te bedenken die de bezoeker op een andere manier naar de schilderijen laat kijken. Op de bordjes staan gedichtjes, vragen en meningen van de jongeren. Feline was daar erg enthousiast over. “In het begin was dat wel grappig. Toen dachten mensen echt: ´Uhh...mogen jullie dat wel doen?´, want ze zijn echt fel van kleur. Maar het mag gewoon van het museum. En daarom is het juist zo leuk, want het is wel een beetje radicaal. Het zijn een heel ander soort teksten dan de normale bordjes.”

Wil jij net als Filine ook werken in het Dordrechts Museum? Kijk dan op
476dd5efb92535a9cff3836d14e14db3.jpg
1da318134edadae9064729e2fd26761a.jpg

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.