gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt neemt afscheid van horeca-icoon

e2222ee1fe77dbcb298d98777ff9523b.jpg

Voor de allerlaatste keer was vanmiddag Jaap Mol in Visser's Poffertjessalon in Dordrecht. Hij overleed vorige week, maar vrienden en vaste klanten mochten vandaag afscheid van hem nemen.Meer dan veertig jaar was Mol het gezicht van één van de bekendste en populairste horecazaken van de stad. In de zomer van 2016 moest hij door ziekte de zaak sluiten.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
In de tientallen jaren dat Jaap de zaak bestierde groeide de zaak uit tot een ontmoetingsplek van zo'n beetje iedereen in Dordrecht 'die er toe deed', zoals politici, kunstenaars en journalisten.

Visser's Poffertjessalon was de thuishaven van een schaakclub; De Willige Dame. Jaap schaakte zelf ook. Maar nog liever klaverjaste hij. Dat gebeurde elke vrijdagmiddag op de stamtafel.


Visser's werd overgenomen door Dennis van Buuren. De nog piepjonge ondernemer verbouwde de zaak, maar hield de warme, historische sfeer intact. Mol en zijn vaste klanten waren daar erg blij mee.

Vorige week overleed hij op 71-jarige leeftijd in het verpleeghuis, waar hij de laatste anderhalf jaar verbleef. De geliefde uitbater lag vanmiddag opgebaard in zijn voormalige zaak.

Naast de kist stond een collectebus, waarin donaties gedaan konden worden aan de stichting die zich inzet voor de strijd tegen de ziekte, die Jaap Mol fataal werd.

Honderden mensen kwamen persoonlijk afscheid nemen. Later in de middag is er ook een bijeenkomst in schouwburg Kunstmin, waar herinneringen worden opgehaald en het glas nog één keer op hem geheven wordt.

Lees ook

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”