gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt Open Stad

In het Weizigtpark landen op 10 mei Duitse parachutisten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onder de naam Dordt Open Stad worden elke twee jaar de hevige gevechten in en rond Dordrecht in de eerste dagen van de oorlog herdacht met als motto Herdenken door Levende Geschiedenis. Dit jaar zullen leden van de Vereniging Historische Militaria de luchtlanding in het Weizigtpark van Duitse troepen en de daaropvolgende gevechten naspelen. Na de gevechten volgt uitleg en demonstratie van de uitrusting en wapens, zowel van de Duitsers als van de Nederlandse militairen. Daarna volgt een mars door het centrum van Dordrecht naar het Museum 40-45. Daar is gelegenheid voor het maken van foto's en bezoek aan het museum. Dit laatste tegen betaling, terwijl de rest van de herdenking vrij toegankelijk is.

De landing begint om 14.00 uur met uitleg vooraf. Om 14.30 volgt de demonstratie van wapens en uniformen.

Lees ook

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

man vermist

Dordtenaar Bart al twee dagen vermist

De 48-jarige Dordtenaar Bart is sinds maandag 29 juni vermist. De politie meldt dat hij maandag mogelijk nog in de omgeving van de Sluisweg in Dordrecht is geweest.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.