gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt Open Stad

In het Weizigtpark landen op 10 mei Duitse parachutisten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onder de naam Dordt Open Stad worden elke twee jaar de hevige gevechten in en rond Dordrecht in de eerste dagen van de oorlog herdacht met als motto Herdenken door Levende Geschiedenis. Dit jaar zullen leden van de Vereniging Historische Militaria de luchtlanding in het Weizigtpark van Duitse troepen en de daaropvolgende gevechten naspelen. Na de gevechten volgt uitleg en demonstratie van de uitrusting en wapens, zowel van de Duitsers als van de Nederlandse militairen. Daarna volgt een mars door het centrum van Dordrecht naar het Museum 40-45. Daar is gelegenheid voor het maken van foto's en bezoek aan het museum. Dit laatste tegen betaling, terwijl de rest van de herdenking vrij toegankelijk is.

De landing begint om 14.00 uur met uitleg vooraf. Om 14.30 volgt de demonstratie van wapens en uniformen.

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.