gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt vraagt aandacht voor veiligheid spoor bij commissaris

c419ebc48dbfaa55e9db83b0ea6616b0.jpg

Bij een bezoek aan Dordrecht donderdag heeft Commissaris van de Koning Jaap Smit wederom de zorgen van Dordrecht over het goederenvervoer per spoor de stad te horen gekregen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het grootste knelpunt in alle gesprekken is toch het vervoer van goederen door de stad per spoor,” vertelt burgemeester Wouter Kolff. “Er zijn veel inwoners die daar zorgen over hebben, over de veiligheid , maar ook over de ontwikkelingen in de stad die misschien tegen worden gehouden door het feit dat we zoveel goederen door de stad hebben lopen. Dat houdt ons allemaal bezig.”

Commissaris van de Koning Jaap Smit had vanuit het Onderwijsmuseum, waar de gesprekken plaatsvonden, een goed beeld op het spoor en begreep de zorgen goed. Volgens hem is de enige oplossing een omleiding van de gevaarlijke transporten.

“We moeten ons met de gemeente Dordrecht sterk maken voor plannen om dat op termijn te veranderen. Ik snap die zorgen heel goed. Maar voordat er een ander spoor ligt gaan er veel jaren overheen. Ik heb beloofd dat ik deze hartenkreet meeneem. Maar het is niet alleen een zaak van de provincie. Daar speelt het Rijk ook een rol in. Maar er zal eens een keer wat moeten gebeuren,” aldus Smit.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.