gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt vraagt aandacht voor veiligheid spoor bij commissaris

c419ebc48dbfaa55e9db83b0ea6616b0.jpg

Bij een bezoek aan Dordrecht donderdag heeft Commissaris van de Koning Jaap Smit wederom de zorgen van Dordrecht over het goederenvervoer per spoor de stad te horen gekregen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het grootste knelpunt in alle gesprekken is toch het vervoer van goederen door de stad per spoor,” vertelt burgemeester Wouter Kolff. “Er zijn veel inwoners die daar zorgen over hebben, over de veiligheid , maar ook over de ontwikkelingen in de stad die misschien tegen worden gehouden door het feit dat we zoveel goederen door de stad hebben lopen. Dat houdt ons allemaal bezig.”

Commissaris van de Koning Jaap Smit had vanuit het Onderwijsmuseum, waar de gesprekken plaatsvonden, een goed beeld op het spoor en begreep de zorgen goed. Volgens hem is de enige oplossing een omleiding van de gevaarlijke transporten.

“We moeten ons met de gemeente Dordrecht sterk maken voor plannen om dat op termijn te veranderen. Ik snap die zorgen heel goed. Maar voordat er een ander spoor ligt gaan er veel jaren overheen. Ik heb beloofd dat ik deze hartenkreet meeneem. Maar het is niet alleen een zaak van de provincie. Daar speelt het Rijk ook een rol in. Maar er zal eens een keer wat moeten gebeuren,” aldus Smit.

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.