Dordrecht, Netherlands

Dordt vraagt aandacht voor veiligheid spoor bij commissaris

Bij een bezoek aan Dordrecht donderdag heeft Commissaris van de Koning Jaap Smit wederom de zorgen van Dordrecht over het goederenvervoer per spoor de stad te horen gekregen.
Leo Roubos | 7 december 2018 15:22 | Aangepast op 7 december 2018 15:22
“Het grootste knelpunt in alle gesprekken is toch het vervoer van goederen door de stad per spoor,” vertelt burgemeester Wouter Kolff. “Er zijn veel inwoners die daar zorgen over hebben, over de veiligheid , maar ook over de ontwikkelingen in de stad die misschien tegen worden gehouden door het feit dat we zoveel goederen door de stad hebben lopen. Dat houdt ons allemaal bezig.”

Commissaris van de Koning Jaap Smit had vanuit het Onderwijsmuseum, waar de gesprekken plaatsvonden, een goed beeld op het spoor en begreep de zorgen goed. Volgens hem is de enige oplossing een omleiding van de gevaarlijke transporten.

“We moeten ons met de gemeente Dordrecht sterk maken voor plannen om dat op termijn te veranderen. Ik snap die zorgen heel goed. Maar voordat er een ander spoor ligt gaan er veel jaren overheen. Ik heb beloofd dat ik deze hartenkreet meeneem. Maar het is niet alleen een zaak van de provincie. Daar speelt het Rijk ook een rol in. Maar er zal eens een keer wat moeten gebeuren,” aldus Smit.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...