gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt vraagt aandacht voor veiligheid spoor bij commissaris

c419ebc48dbfaa55e9db83b0ea6616b0.jpg

Bij een bezoek aan Dordrecht donderdag heeft Commissaris van de Koning Jaap Smit wederom de zorgen van Dordrecht over het goederenvervoer per spoor de stad te horen gekregen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
“Het grootste knelpunt in alle gesprekken is toch het vervoer van goederen door de stad per spoor,” vertelt burgemeester Wouter Kolff. “Er zijn veel inwoners die daar zorgen over hebben, over de veiligheid , maar ook over de ontwikkelingen in de stad die misschien tegen worden gehouden door het feit dat we zoveel goederen door de stad hebben lopen. Dat houdt ons allemaal bezig.”

Commissaris van de Koning Jaap Smit had vanuit het Onderwijsmuseum, waar de gesprekken plaatsvonden, een goed beeld op het spoor en begreep de zorgen goed. Volgens hem is de enige oplossing een omleiding van de gevaarlijke transporten.

“We moeten ons met de gemeente Dordrecht sterk maken voor plannen om dat op termijn te veranderen. Ik snap die zorgen heel goed. Maar voordat er een ander spoor ligt gaan er veel jaren overheen. Ik heb beloofd dat ik deze hartenkreet meeneem. Maar het is niet alleen een zaak van de provincie. Daar speelt het Rijk ook een rol in. Maar er zal eens een keer wat moeten gebeuren,” aldus Smit.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.