Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar maakt Rotterdamse snoepjes

De Euromast, Rotterdam Centraal, het SS Rotterdam en de Markthal zijn iconen in Rotterdam. Vanaf nu zijn ze ook in de vorm van snoepjes te krijgen.
Petra Scheurwater | 20 februari 2019 09:52 | Aangepast op 20 februari 2019 09:52
Initiatiefnemers zijn Kees Groeneveld van de Dordtse snoepfabrikant Groeneveld en Wim Roest van Candyshop Keizerswaard. Het begon uit een idee van Groothandel Groeneveld om iets leuks te doen voor Rotterdam bij het vijftigjarig bestaan van het bedrijf.

Groeneveld: “We hebben zelf 27 jaar in de Waalhaven gezeten, voordat we verhuisden naar Dordrecht. We wilden een dooreetdrop maken voor Rotterdammers. Rotterdammers staan tenslotte bekend als doorpakkers. Natuurlijk hadden we ook Dordrecht kunnen kiezen, maar we zitten nog steeds in de regio Groot Rotterdam. Deze iconen zijn herkenbaar. We hadden er ook graag de Hef nog in gehad, maar die kregen we niet goed gegoten. Dat werkte niet zoals we wilden.”

Wim Roest heeft al heel wat enthousiaste reacties gehad. “Klanten vinden het echt lekker. Een keer proeven is verkocht. Rotterdammers zijn trots op hun stad, ze zijn blij dat ze nu iets hebben in de vorm van hun stad, net zoals de Hagenaars hun Haagse Hopjes hebben, hebben wij nu deze doorpakkers.”

Het snoepgoed is vanaf deze week verkrijgbaar bij Candyshop Keizerswaard.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...