gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar ontwikkelt nieuwe OV-boot: stiller, sneller en zuiniger

b6889aba68d617e08c4e836ffb5d2aec.jpg

De Dordtse rondvaartondernemer Elio Barone ontwikkelt een proefmodel van een innovatieve, duurzame en snelle boot, die als openbaar vervoermiddel kan gaan dienen. Maandagmiddag is het startsein gegeven voor "Futuro MK1".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In het nog gloednieuwe Binnenvaart Centre of Excellence in Zwijndrecht een proefmodel ontwikkeld en presenteerde Barone zijn idee: een boot van 12 meter lang en ruim 3 meter breed, die kan dienen als waterbus of watertaxi. "Hij moet vooral snel, stil en zuinig zijn."

"Bedoeling van ons centrum is om jonge ondernemers met goede ideeën, die ze zelfstandig nooit uit zouden kunnen voeren, te helpen. Financieel, maar ook door ze in contact te brengen met bedrijven en scholen, waar die 'excellence' aanwezig is", zegt Cees-Willem Koorneef van het Binnenvaart Centre of Excellence.

Hoewel het centrum is opgezet vanuit de (Economic Development Board van de) Drechtsteden, richt het zich volgens Koorneef ook op Rotterdam: "Want dit is de maritieme maakregio, maar Rotterdam is de maritieme hoofdstad van Europa."

Barone hoopt dat zijn vinding zó innovatief wordt, dat die uiteindelijk wereldwijd in de markt kan worden gezet. "Maar eerst gaan we hem maken. Dat gebeurt in de Duurzaamheidsfabriek van het Da Vinci College in Dordrecht. Als het volgens planning gaat is-ie van de zomer af."

Foto: Rondvaartondernemer Elio Barone (l) en Cees-Willem Koorneef van het Binnenvaart Centre of Excellence

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.