gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar ontwikkelt nieuwe OV-boot: stiller, sneller en zuiniger

b6889aba68d617e08c4e836ffb5d2aec.jpg

De Dordtse rondvaartondernemer Elio Barone ontwikkelt een proefmodel van een innovatieve, duurzame en snelle boot, die als openbaar vervoermiddel kan gaan dienen. Maandagmiddag is het startsein gegeven voor "Futuro MK1".

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In het nog gloednieuwe Binnenvaart Centre of Excellence in Zwijndrecht een proefmodel ontwikkeld en presenteerde Barone zijn idee: een boot van 12 meter lang en ruim 3 meter breed, die kan dienen als waterbus of watertaxi. "Hij moet vooral snel, stil en zuinig zijn."

"Bedoeling van ons centrum is om jonge ondernemers met goede ideeën, die ze zelfstandig nooit uit zouden kunnen voeren, te helpen. Financieel, maar ook door ze in contact te brengen met bedrijven en scholen, waar die 'excellence' aanwezig is", zegt Cees-Willem Koorneef van het Binnenvaart Centre of Excellence.

Hoewel het centrum is opgezet vanuit de (Economic Development Board van de) Drechtsteden, richt het zich volgens Koorneef ook op Rotterdam: "Want dit is de maritieme maakregio, maar Rotterdam is de maritieme hoofdstad van Europa."

Barone hoopt dat zijn vinding zó innovatief wordt, dat die uiteindelijk wereldwijd in de markt kan worden gezet. "Maar eerst gaan we hem maken. Dat gebeurt in de Duurzaamheidsfabriek van het Da Vinci College in Dordrecht. Als het volgens planning gaat is-ie van de zomer af."

Foto: Rondvaartondernemer Elio Barone (l) en Cees-Willem Koorneef van het Binnenvaart Centre of Excellence

Lees ook

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.