gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar op Terschelling: alle jarige vrouwen krijgen voorlopig sandalen

cfa532f82919057b835e66816db5ff89.jpg

Twintig lampen, vijftig paar leren sandalen, een tv-beugel om een flatscreen op te hangen, kinderspeelgoed en twee kussentjes van Ikea, dat is de oogst van Dordtenaar Peter Kroon op het strand van Terschelling.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De spullen zijn afkomstig van honderden containers die in de nacht van dinsdag op woensdag overboord zijn geslagen van het schip MSC Zoe. Hoe dat kon gebeuren is onduidelijk, maar er stond een harde wind en er waren flinke golven.

Een deel van de containers en de spullen die erin zaten spoelden aan op de Nederlandse Wadden. In de Whatsappgroep van zijn strandzeilvereniging vlogen de appjes over het ophalen van de spullen al snel heen en weer. Daarop besloot Kroon zelf naar het strand te gaan.

"Als we echt iets hadden willen hebben, hadden we twee uur eerder moeten zijn", lacht Kroon. "Er lagen heel veel spullen van Ikea en zo, maar dat is allemaal zeiknat natuurlijk. Net als die flatscreen waar ik mee poseer. Die gaat nooit meer werken."

'Schoonmaken gigantisch mooi gezicht'

Al jaar en dag gaat Peter Kroon met zijn vrouw Laura op vakantie naar Terschelling, zo ook dit jaar. "We kwamen hier net aan en de volgende dag was het gelijk prijs", vertelt hij, net nadat hij terug is van een middag schoonmaken op het strand.

"Dat was echt een gigantisch mooi gezicht. Er waren onwijs veel landrovers met karretjes en heel veel mensen. In totaal liepen er wel acht- of negenhonderd mensen schoon te maken."

Vooral veel verpakkingsmateriaal zoals piepschuim en plastic ruimden ze met z'n allen op. "Van paal 8 tot ongeveer paal 20, die hele strook is het echt brandschoon." Maar klaar is het schoonmaken op Terschelling nog lang niet.

Ongeveer honderd militairen gaan helpen bij het opruimen van de rommel op de stranden van de Waddeneilanden. De inzet van de militairen gaat waarschijnlijk twee dagen duren, meldt Defensie.

Sandalen voor jarige vrouwen

De spullen die Kroon en zijn vrouw mee hebben genomen gaan ze uitzoeken, wat er daarna mee moet gebeuren weet hij nog niet precies. "We gaan kijken wat we hebben, maat 37, 38, 39 tot en met 42 alles zit er tussen. Dus nu gaan we ze sorteren, links, rechts en paartjes maken", vertelt Kroon.

"Dan zullen er nog wel heel veel losse sandalen over blijven, daarvan gaan er een paar in mijn insectenhotel als aandenken, we geven wat mee richting Afrika en waarschijnlijk krijgen alle vrouwen die het komende jaar in mijn omgeving jarig zijn een paar sandalen."

Foto's: Peter Kroon
0df79bb511a682c142dc55a63f4bd377.jpg
8b8e52b2597ca4c81ebed51fbe8d9ce5.jpg

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.