gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar op Terschelling: alle jarige vrouwen krijgen voorlopig sandalen

cfa532f82919057b835e66816db5ff89

Twintig lampen, vijftig paar leren sandalen, een tv-beugel om een flatscreen op te hangen, kinderspeelgoed en twee kussentjes van Ikea, dat is de oogst van Dordtenaar Peter Kroon op het strand van Terschelling.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De spullen zijn afkomstig van honderden containers die in de nacht van dinsdag op woensdag overboord zijn geslagen van het schip MSC Zoe. Hoe dat kon gebeuren is onduidelijk, maar er stond een harde wind en er waren flinke golven.

Een deel van de containers en de spullen die erin zaten spoelden aan op de Nederlandse Wadden. In de Whatsappgroep van zijn strandzeilvereniging vlogen de appjes over het ophalen van de spullen al snel heen en weer. Daarop besloot Kroon zelf naar het strand te gaan.

"Als we echt iets hadden willen hebben, hadden we twee uur eerder moeten zijn", lacht Kroon. "Er lagen heel veel spullen van Ikea en zo, maar dat is allemaal zeiknat natuurlijk. Net als die flatscreen waar ik mee poseer. Die gaat nooit meer werken."

'Schoonmaken gigantisch mooi gezicht'

Al jaar en dag gaat Peter Kroon met zijn vrouw Laura op vakantie naar Terschelling, zo ook dit jaar. "We kwamen hier net aan en de volgende dag was het gelijk prijs", vertelt hij, net nadat hij terug is van een middag schoonmaken op het strand.

"Dat was echt een gigantisch mooi gezicht. Er waren onwijs veel landrovers met karretjes en heel veel mensen. In totaal liepen er wel acht- of negenhonderd mensen schoon te maken."

Vooral veel verpakkingsmateriaal zoals piepschuim en plastic ruimden ze met z'n allen op. "Van paal 8 tot ongeveer paal 20, die hele strook is het echt brandschoon." Maar klaar is het schoonmaken op Terschelling nog lang niet.

Ongeveer honderd militairen gaan helpen bij het opruimen van de rommel op de stranden van de Waddeneilanden. De inzet van de militairen gaat waarschijnlijk twee dagen duren, meldt Defensie.

Sandalen voor jarige vrouwen

De spullen die Kroon en zijn vrouw mee hebben genomen gaan ze uitzoeken, wat er daarna mee moet gebeuren weet hij nog niet precies. "We gaan kijken wat we hebben, maat 37, 38, 39 tot en met 42 alles zit er tussen. Dus nu gaan we ze sorteren, links, rechts en paartjes maken", vertelt Kroon.

"Dan zullen er nog wel heel veel losse sandalen over blijven, daarvan gaan er een paar in mijn insectenhotel als aandenken, we geven wat mee richting Afrika en waarschijnlijk krijgen alle vrouwen die het komende jaar in mijn omgeving jarig zijn een paar sandalen."

Foto's: Peter Kroon
0df79bb511a682c142dc55a63f4bd377
8b8e52b2597ca4c81ebed51fbe8d9ce5

Lees ook

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.