gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar op Terschelling: alle jarige vrouwen krijgen voorlopig sandalen

cfa532f82919057b835e66816db5ff89.jpg

Twintig lampen, vijftig paar leren sandalen, een tv-beugel om een flatscreen op te hangen, kinderspeelgoed en twee kussentjes van Ikea, dat is de oogst van Dordtenaar Peter Kroon op het strand van Terschelling.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De spullen zijn afkomstig van honderden containers die in de nacht van dinsdag op woensdag overboord zijn geslagen van het schip MSC Zoe. Hoe dat kon gebeuren is onduidelijk, maar er stond een harde wind en er waren flinke golven.

Een deel van de containers en de spullen die erin zaten spoelden aan op de Nederlandse Wadden. In de Whatsappgroep van zijn strandzeilvereniging vlogen de appjes over het ophalen van de spullen al snel heen en weer. Daarop besloot Kroon zelf naar het strand te gaan.

"Als we echt iets hadden willen hebben, hadden we twee uur eerder moeten zijn", lacht Kroon. "Er lagen heel veel spullen van Ikea en zo, maar dat is allemaal zeiknat natuurlijk. Net als die flatscreen waar ik mee poseer. Die gaat nooit meer werken."

'Schoonmaken gigantisch mooi gezicht'

Al jaar en dag gaat Peter Kroon met zijn vrouw Laura op vakantie naar Terschelling, zo ook dit jaar. "We kwamen hier net aan en de volgende dag was het gelijk prijs", vertelt hij, net nadat hij terug is van een middag schoonmaken op het strand.

"Dat was echt een gigantisch mooi gezicht. Er waren onwijs veel landrovers met karretjes en heel veel mensen. In totaal liepen er wel acht- of negenhonderd mensen schoon te maken."

Vooral veel verpakkingsmateriaal zoals piepschuim en plastic ruimden ze met z'n allen op. "Van paal 8 tot ongeveer paal 20, die hele strook is het echt brandschoon." Maar klaar is het schoonmaken op Terschelling nog lang niet.

Ongeveer honderd militairen gaan helpen bij het opruimen van de rommel op de stranden van de Waddeneilanden. De inzet van de militairen gaat waarschijnlijk twee dagen duren, meldt Defensie.

Sandalen voor jarige vrouwen

De spullen die Kroon en zijn vrouw mee hebben genomen gaan ze uitzoeken, wat er daarna mee moet gebeuren weet hij nog niet precies. "We gaan kijken wat we hebben, maat 37, 38, 39 tot en met 42 alles zit er tussen. Dus nu gaan we ze sorteren, links, rechts en paartjes maken", vertelt Kroon.

"Dan zullen er nog wel heel veel losse sandalen over blijven, daarvan gaan er een paar in mijn insectenhotel als aandenken, we geven wat mee richting Afrika en waarschijnlijk krijgen alle vrouwen die het komende jaar in mijn omgeving jarig zijn een paar sandalen."

Foto's: Peter Kroon
0df79bb511a682c142dc55a63f4bd377.jpg
8b8e52b2597ca4c81ebed51fbe8d9ce5.jpg

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.