De spullen zijn afkomstig van honderden containers die in de nacht van dinsdag op woensdag overboord zijn geslagen van het schip MSC Zoe. Hoe dat kon gebeuren is onduidelijk, maar er stond een harde wind en er waren flinke golven.
Een deel van de containers en de spullen die erin zaten spoelden aan op de Nederlandse Wadden. In de Whatsappgroep van zijn strandzeilvereniging vlogen de appjes over het ophalen van de spullen al snel heen en weer. Daarop besloot Kroon zelf naar het strand te gaan.
"Als we echt iets hadden willen hebben, hadden we twee uur eerder moeten zijn", lacht Kroon. "Er lagen heel veel spullen van Ikea en zo, maar dat is allemaal zeiknat natuurlijk. Net als die flatscreen waar ik mee poseer. Die gaat nooit meer werken."
'Schoonmaken gigantisch mooi gezicht'
Al jaar en dag gaat Peter Kroon met zijn vrouw Laura op vakantie naar Terschelling, zo ook dit jaar. "We kwamen hier net aan en de volgende dag was het gelijk prijs", vertelt hij, net nadat hij terug is van een middag schoonmaken op het strand.
"Dat was echt een gigantisch mooi gezicht. Er waren onwijs veel landrovers met karretjes en heel veel mensen. In totaal liepen er wel acht- of negenhonderd mensen schoon te maken."
Vooral veel verpakkingsmateriaal zoals piepschuim en plastic ruimden ze met z'n allen op. "Van paal 8 tot ongeveer paal 20, die hele strook is het echt brandschoon." Maar klaar is het schoonmaken op Terschelling nog lang niet.
Ongeveer honderd militairen gaan helpen bij het opruimen van de rommel op de stranden van de Waddeneilanden. De inzet van de militairen gaat waarschijnlijk twee dagen duren, meldt Defensie.
Sandalen voor jarige vrouwen
De spullen die Kroon en zijn vrouw mee hebben genomen gaan ze uitzoeken, wat er daarna mee moet gebeuren weet hij nog niet precies. "We gaan kijken wat we hebben, maat 37, 38, 39 tot en met 42 alles zit er tussen. Dus nu gaan we ze sorteren, links, rechts en paartjes maken", vertelt Kroon.
"Dan zullen er nog wel heel veel losse sandalen over blijven, daarvan gaan er een paar in mijn insectenhotel als aandenken, we geven wat mee richting Afrika en waarschijnlijk krijgen alle vrouwen die het komende jaar in mijn omgeving jarig zijn een paar sandalen."
Foto's: Peter Kroon