gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren kunnen stemmen op de mooiste Dordtse pui

cf1cef34b7b36d68b8f3ad02bfc0f4f9

Welk pand in Dordrecht heeft de mooiste pui? Vanaf 26 oktober kan elke Dordtenaar stemmen op zijn of haar favoriet. De Vereniging Oud-Dordrecht zal dan een prijs uitreiken voor drie categorieën: Woonhuis, Woon-winkelpand en Herbestemming.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
In 2017 is de Puienprijs bedacht om de verbetering van het stadsaanzicht te ondersteunen.

Een commissie bepaalt uiteindelijk wie de trofee voor de Dordtse Puienprijs wint. De Dordtenaren stemmen op een pand dat vervolgens de Publieksprijs ontvangt. De eigenaren ontvangen dan een oorkonde. Zo'n stemming vindt om het jaar plaats. 

Voor de categorie Woon-winkelpand zijn alleen panden uit de Voorstraat genomineerd: 300, 302-304, 337, 339 en 263-265. De panden bij Oranjelaan 11, Stek 4 en 13 zitten in de categorie Herbestemming. Voor Woonhuis kan gestemd worden op de panden bij de Grotekerksbuurt 72-74, Merwekade 75, Torenstraat 6-66 en Vest 84.

In 2019 won het pand aan de Voorstraat 341 de Publieksprijs voor de categorie Woon-winkelpand. Voor Herbestemming won de LTS aan de Reeweg Oost. De categorie Woonhuis was er toen nog niet. De andere winnaars kun je hier nalezen. 

De uitreiking zal plaatsvinden op 25 november in de Trinitatiskapel. Van 26 oktober tot 15 november kan er gestemd worden via de website van de Dordtse Puienprijs. 



Lees ook

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.