gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren over de komst van een AZC: ‘Iedereen is welkom’

f76cc71550c21a1a4c91d855bbab6b49

Het kwam voor veel mensen als een verrassing: de plannen voor een asielzoekerscentrum die de gemeente bijna drie weken geleden bekend maakte. Dinsdagmiddag staat het onderwerp in de gemeenteraad op de agenda. Dan kunnen de politieke partijen hun mening geven. De gewone Dordtenaar deed dat alvast voor onze camera.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het overgrote deel van de mensen die wij spraken, is niet tegen de komst van het centrum. “Ik heb er geen problemen mee, ik vind het wel fijn dat mensen in Nederland opgevangen kunnen worden”, zegt een meisje. “Ik vind het niet erg. Iedereen is welkom. Tenminste: als we er geen last van hebben”, vult een oudere vrouw wel aan.

De gemeente loopt met het plan vooruit op het beleid vanuit Den Haag. Het Rijk wil een wet invoeren waarmee gemeenten verplicht worden asielzoekers op te vangen. Het college wil in het AZC ten minste 500 asielzoekers opvangen. Dat is evenveel als het Rijk van Dordrecht verwacht. Het centrum komt op industrieterrein Distripark. Dat is wel een eind van de faciliteiten vandaan; de dichtstbijzijnde supermarkt zit 4 kilometer verderop. Dat is wel iets waar Dordtenaren zich zorgen om maken.

“Dat is veel te ver van alle mensen vandaan. Dat moet je weer taxi’s of busjes gaan laten rijden”, merkt een man op. Een vrouw denk dat de asielzoekers beter in een wijk opgevangen kunnen, 'als daar tenminste plaats voor is'. “Ik vind juist dat ze in de bewoonde wereld moeten komen, maar dat daar wel begeleiding bij moet zijn.”

Het AZC gaat op z’n vroegst in het voorjaar van 2024 open. Hoe het debat in de gemeenteraad over het onderwerp verloopt, is dinsdagmiddag via deze website te volgen.

Lees meer over:

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.