gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen meer fileleed

2ad62017b6b4af9f0c56bb720df866ce

Komende maandag begint de opknapbeurt van de Laan der Verenigde Naties, in Dordrecht. Veel automobilisten vrezen extra fileleed, nu ook de randweg N3 is afgesloten tussen de afritten Staart en Werkendam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat de twee belangrijkste verkeersaders van de stad gelijktijdig op de schop gaan is géén gevolg van slechte planning, maar komt omdat de opknapbeurt van de Wantijbrug, in de N3, oorspronkelijk vorige zomer gepland stond.


Toen Rijkswaterstaat die klus doorschoof naar begin 2020 realiseerde de gemeente zich dat dat problemen kon geven. "Uitstel van het werk aan de Laan der VN was geen optie", zegt Mojgan Irvani van de gemeente Dordrecht.


"Subsidie voor het werk was gekoppeld aan deze periode en er waren afspraken over de verplaatsing van het tankstation, dat nu nog aan de Dokweg staat", vertelt ze. Tot juli wordt daarom toch nieuw asfalt gelegd op de Laan der VN.


"We doen het in fases. We beginnen maandag met het stuk tussen de Mijlweg en de Ampèrestraat. Er blijft voor het verkeer zowel van als naar de binnenstad één rijbaan beschikbaar", aldus de verkeersambtenaar.


Ze verwacht geen grote problemen: "Sinds de afsluiting van de N3 zien we nauwelijks extra verkeer op de Laan der VN. Ook proberen we hier veel werk 's nachts te doen. Overdag zullen mensen hier ongeveer twee weken hinder ervaren."


"Dingen als het weer en ongevallen heb je natuurlijk niet in hand, maar ik denk dat we alles doen om verkeersproblemen te voorkomen. En daarnaast is het natuurlijk wel zo dat deze klus gewoon moet gebeuren."


Alle info over het werk aan de Laan der VN en de Dokweg vind u op de

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.