gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen meer fileleed

2ad62017b6b4af9f0c56bb720df866ce

Komende maandag begint de opknapbeurt van de Laan der Verenigde Naties, in Dordrecht. Veel automobilisten vrezen extra fileleed, nu ook de randweg N3 is afgesloten tussen de afritten Staart en Werkendam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat de twee belangrijkste verkeersaders van de stad gelijktijdig op de schop gaan is géén gevolg van slechte planning, maar komt omdat de opknapbeurt van de Wantijbrug, in de N3, oorspronkelijk vorige zomer gepland stond.


Toen Rijkswaterstaat die klus doorschoof naar begin 2020 realiseerde de gemeente zich dat dat problemen kon geven. "Uitstel van het werk aan de Laan der VN was geen optie", zegt Mojgan Irvani van de gemeente Dordrecht.


"Subsidie voor het werk was gekoppeld aan deze periode en er waren afspraken over de verplaatsing van het tankstation, dat nu nog aan de Dokweg staat", vertelt ze. Tot juli wordt daarom toch nieuw asfalt gelegd op de Laan der VN.


"We doen het in fases. We beginnen maandag met het stuk tussen de Mijlweg en de Ampèrestraat. Er blijft voor het verkeer zowel van als naar de binnenstad één rijbaan beschikbaar", aldus de verkeersambtenaar.


Ze verwacht geen grote problemen: "Sinds de afsluiting van de N3 zien we nauwelijks extra verkeer op de Laan der VN. Ook proberen we hier veel werk 's nachts te doen. Overdag zullen mensen hier ongeveer twee weken hinder ervaren."


"Dingen als het weer en ongevallen heb je natuurlijk niet in hand, maar ik denk dat we alles doen om verkeersproblemen te voorkomen. En daarnaast is het natuurlijk wel zo dat deze klus gewoon moet gebeuren."


Alle info over het werk aan de Laan der VN en de Dokweg vind u op de

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.