gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen meer fileleed

2ad62017b6b4af9f0c56bb720df866ce

Komende maandag begint de opknapbeurt van de Laan der Verenigde Naties, in Dordrecht. Veel automobilisten vrezen extra fileleed, nu ook de randweg N3 is afgesloten tussen de afritten Staart en Werkendam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dat de twee belangrijkste verkeersaders van de stad gelijktijdig op de schop gaan is géén gevolg van slechte planning, maar komt omdat de opknapbeurt van de Wantijbrug, in de N3, oorspronkelijk vorige zomer gepland stond.


Toen Rijkswaterstaat die klus doorschoof naar begin 2020 realiseerde de gemeente zich dat dat problemen kon geven. "Uitstel van het werk aan de Laan der VN was geen optie", zegt Mojgan Irvani van de gemeente Dordrecht.


"Subsidie voor het werk was gekoppeld aan deze periode en er waren afspraken over de verplaatsing van het tankstation, dat nu nog aan de Dokweg staat", vertelt ze. Tot juli wordt daarom toch nieuw asfalt gelegd op de Laan der VN.


"We doen het in fases. We beginnen maandag met het stuk tussen de Mijlweg en de Ampèrestraat. Er blijft voor het verkeer zowel van als naar de binnenstad één rijbaan beschikbaar", aldus de verkeersambtenaar.


Ze verwacht geen grote problemen: "Sinds de afsluiting van de N3 zien we nauwelijks extra verkeer op de Laan der VN. Ook proberen we hier veel werk 's nachts te doen. Overdag zullen mensen hier ongeveer twee weken hinder ervaren."


"Dingen als het weer en ongevallen heb je natuurlijk niet in hand, maar ik denk dat we alles doen om verkeersproblemen te voorkomen. En daarnaast is het natuurlijk wel zo dat deze klus gewoon moet gebeuren."


Alle info over het werk aan de Laan der VN en de Dokweg vind u op de

Lees ook

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.