gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen nieuwe hoosbuien

0ca40329a97e41361fc217217a107ae5.jpg

Het water is uit School Vest. Maar wat doet het vocht straks als het opdroogt met vloeren, wanden en speelattributen? Zijn die dan nog wel te gebruiken? Of dat nog niet zorg genoeg is, wacht Dordrecht aan het eind van de woensdagmiddag nieuwe plensbuien.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het zijn de zorgen die Jos Rijk deze woensdag bezighouden. De bestuurder van de school zat op zijn kantoortje te werken toen dinsdagmiddag de hemelpoorten opengingen en het water gestaag richting het schoolgebouw stroomde.


"Op een gegeven moment werd ik door het personeel er bij geroepen. Toen stroomde het water al naar de deur", vertelt Rijk. "We hebben met alle spullen geprobeerd om de school droog te houden, maar dat is niet gelukt."


De benedenverdieping, waaronder de grote hal en het kleuterplein, kwam met enkele centimeters volledig onder water te staan. "Het riool kon het niet aan", constateert Rijk een dag later. "We hebben ook platte daken, daar stroomde het ook net zo hard van naar beneden richting het plein."


Conciërge Aquilon Rutte zag óók nog iets positiefs: "het was letterlijk en figuurlijk zandzakken voor de deur. Leerlingen en ouders kwamen ons spontaan helpen met scheppen en sjouwen. Dat was wel mooi."


Veel zorgen zijn er ook op de Reeweg-Oost, waar kelders van woningen vol stroomden. "De brandweer zei niets te kunnen doen, omdat de riolen hier verstopt zitten", zegt bewoner Cor Jooren; "bij wie kan ik de schade claimen?"


Volgens een andere bewoner zijn de problemen met het riool in deze straat al langer bekend bij de gemeente: "maar ze doen er niks aan". De gemeente Dordrecht ontkent dat. "De riolen en gemalen hebben daar gisteren wel degelijk 100 procent gewerkt", zegt een woordvoerster.


Er was volgens haar sprake van overmacht: "Normaal valt hier zo'n 68 millimeter water in een maand, nu viel er 55 millimeter in een half uur. Dat konden de riolen en gemalen in de Reeweg-Oost niet aan."


Lees ook

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.