gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen nieuwe hoosbuien

0ca40329a97e41361fc217217a107ae5.jpg

Het water is uit School Vest. Maar wat doet het vocht straks als het opdroogt met vloeren, wanden en speelattributen? Zijn die dan nog wel te gebruiken? Of dat nog niet zorg genoeg is, wacht Dordrecht aan het eind van de woensdagmiddag nieuwe plensbuien.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het zijn de zorgen die Jos Rijk deze woensdag bezighouden. De bestuurder van de school zat op zijn kantoortje te werken toen dinsdagmiddag de hemelpoorten opengingen en het water gestaag richting het schoolgebouw stroomde.


"Op een gegeven moment werd ik door het personeel er bij geroepen. Toen stroomde het water al naar de deur", vertelt Rijk. "We hebben met alle spullen geprobeerd om de school droog te houden, maar dat is niet gelukt."


De benedenverdieping, waaronder de grote hal en het kleuterplein, kwam met enkele centimeters volledig onder water te staan. "Het riool kon het niet aan", constateert Rijk een dag later. "We hebben ook platte daken, daar stroomde het ook net zo hard van naar beneden richting het plein."


Conciërge Aquilon Rutte zag óók nog iets positiefs: "het was letterlijk en figuurlijk zandzakken voor de deur. Leerlingen en ouders kwamen ons spontaan helpen met scheppen en sjouwen. Dat was wel mooi."


Veel zorgen zijn er ook op de Reeweg-Oost, waar kelders van woningen vol stroomden. "De brandweer zei niets te kunnen doen, omdat de riolen hier verstopt zitten", zegt bewoner Cor Jooren; "bij wie kan ik de schade claimen?"


Volgens een andere bewoner zijn de problemen met het riool in deze straat al langer bekend bij de gemeente: "maar ze doen er niks aan". De gemeente Dordrecht ontkent dat. "De riolen en gemalen hebben daar gisteren wel degelijk 100 procent gewerkt", zegt een woordvoerster.


Er was volgens haar sprake van overmacht: "Normaal valt hier zo'n 68 millimeter water in een maand, nu viel er 55 millimeter in een half uur. Dat konden de riolen en gemalen in de Reeweg-Oost niet aan."


Lees ook

IMG_5958.jpeg

Rotonde in Ridderkerk aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.

vrijwilliger onderwijsmuseum.png

Lach is terug bij Onderwijsmuseum: 'Klein feestje gevierd'

Twee dagen na het besluit van de Tweede Kamer om de subsidie voor het Nationaal Onderwijsmuseum door te zetten en te verhogen, leeft nog steeds iedereen in een roes binnen de muren van het museum. Lokale politici, vrijwilligers en bezoekers zijn het met elkaar eens: dit instituut mocht niet verloren gaan.