gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren vrezen nieuwe hoosbuien

0ca40329a97e41361fc217217a107ae5.jpg

Het water is uit School Vest. Maar wat doet het vocht straks als het opdroogt met vloeren, wanden en speelattributen? Zijn die dan nog wel te gebruiken? Of dat nog niet zorg genoeg is, wacht Dordrecht aan het eind van de woensdagmiddag nieuwe plensbuien.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het zijn de zorgen die Jos Rijk deze woensdag bezighouden. De bestuurder van de school zat op zijn kantoortje te werken toen dinsdagmiddag de hemelpoorten opengingen en het water gestaag richting het schoolgebouw stroomde.


"Op een gegeven moment werd ik door het personeel er bij geroepen. Toen stroomde het water al naar de deur", vertelt Rijk. "We hebben met alle spullen geprobeerd om de school droog te houden, maar dat is niet gelukt."


De benedenverdieping, waaronder de grote hal en het kleuterplein, kwam met enkele centimeters volledig onder water te staan. "Het riool kon het niet aan", constateert Rijk een dag later. "We hebben ook platte daken, daar stroomde het ook net zo hard van naar beneden richting het plein."


Conciërge Aquilon Rutte zag óók nog iets positiefs: "het was letterlijk en figuurlijk zandzakken voor de deur. Leerlingen en ouders kwamen ons spontaan helpen met scheppen en sjouwen. Dat was wel mooi."


Veel zorgen zijn er ook op de Reeweg-Oost, waar kelders van woningen vol stroomden. "De brandweer zei niets te kunnen doen, omdat de riolen hier verstopt zitten", zegt bewoner Cor Jooren; "bij wie kan ik de schade claimen?"


Volgens een andere bewoner zijn de problemen met het riool in deze straat al langer bekend bij de gemeente: "maar ze doen er niks aan". De gemeente Dordrecht ontkent dat. "De riolen en gemalen hebben daar gisteren wel degelijk 100 procent gewerkt", zegt een woordvoerster.


Er was volgens haar sprake van overmacht: "Normaal valt hier zo'n 68 millimeter water in een maand, nu viel er 55 millimeter in een half uur. Dat konden de riolen en gemalen in de Reeweg-Oost niet aan."


Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.