gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren willen eerder betrokken worden bij wegafsluiting

bd00dbbd0ee3791973a9963faa3a73fe.jpg

Inwoners van Dordrecht willen eerder en beter betrokken worden bij wegafsluitingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamercommissie waarbij het handelen van de gemeente bij wegafsluitingen onder de loep is genomen. Ook willen de Dordtenaren dat de gemeente meer inzicht geeft in de vertragingen die de werkzaamheden oplevert.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Zo stelt de Rekenkamercommissie vast dat de gemeente geen afspraken heeft gemaakt over het maximaal aantal wegafsluitingen dat in een bepaald gebied en in een bepaalde periode mag plaatsvinden.

Daarnaast concludeert de Rekenkamer dat de communicatie van de gemeente voorafgaand aan de wegwerkzaamheden goed gaat. Wel kan er tijdens de afsluitingen beter gecommuniceerd worden over de aanpak. Toch uiten inwoners zich negatief over de planning en afstemming, volgens de Rekenkamer.

Ondanks de hinder, zien de meeste Dordtenaren het nut er wel van in. Een uitzondering daarop is de afsluiting van de Spuiboulevard tijdens de kermis. Van de doelgroepen die benaderd zijn voor het onderzoek, zijn de bewoners van de Lange Geldersekade het minst tevreden over het handelen van de gemeente. 

Het onderzoek van de Rekenkamercommissie is gedaan tussen eind 2019 en halverwege 2020. Dit was op verzoek van een aantal raadsfracties. Zij hadden het onderzoek aangevraagd naar aanleiding van grote aantal wegafsluitingen en de werkzaamheden aan de Wantijbrug.

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.