gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren willen eerder betrokken worden bij wegafsluiting

bd00dbbd0ee3791973a9963faa3a73fe

Inwoners van Dordrecht willen eerder en beter betrokken worden bij wegafsluitingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamercommissie waarbij het handelen van de gemeente bij wegafsluitingen onder de loep is genomen. Ook willen de Dordtenaren dat de gemeente meer inzicht geeft in de vertragingen die de werkzaamheden oplevert.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Zo stelt de Rekenkamercommissie vast dat de gemeente geen afspraken heeft gemaakt over het maximaal aantal wegafsluitingen dat in een bepaald gebied en in een bepaalde periode mag plaatsvinden.

Daarnaast concludeert de Rekenkamer dat de communicatie van de gemeente voorafgaand aan de wegwerkzaamheden goed gaat. Wel kan er tijdens de afsluitingen beter gecommuniceerd worden over de aanpak. Toch uiten inwoners zich negatief over de planning en afstemming, volgens de Rekenkamer.

Ondanks de hinder, zien de meeste Dordtenaren het nut er wel van in. Een uitzondering daarop is de afsluiting van de Spuiboulevard tijdens de kermis. Van de doelgroepen die benaderd zijn voor het onderzoek, zijn de bewoners van de Lange Geldersekade het minst tevreden over het handelen van de gemeente. 

Het onderzoek van de Rekenkamercommissie is gedaan tussen eind 2019 en halverwege 2020. Dit was op verzoek van een aantal raadsfracties. Zij hadden het onderzoek aangevraagd naar aanleiding van grote aantal wegafsluitingen en de werkzaamheden aan de Wantijbrug.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”