gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren willen eerder betrokken worden bij wegafsluiting

bd00dbbd0ee3791973a9963faa3a73fe

Inwoners van Dordrecht willen eerder en beter betrokken worden bij wegafsluitingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamercommissie waarbij het handelen van de gemeente bij wegafsluitingen onder de loep is genomen. Ook willen de Dordtenaren dat de gemeente meer inzicht geeft in de vertragingen die de werkzaamheden oplevert.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Zo stelt de Rekenkamercommissie vast dat de gemeente geen afspraken heeft gemaakt over het maximaal aantal wegafsluitingen dat in een bepaald gebied en in een bepaalde periode mag plaatsvinden.

Daarnaast concludeert de Rekenkamer dat de communicatie van de gemeente voorafgaand aan de wegwerkzaamheden goed gaat. Wel kan er tijdens de afsluitingen beter gecommuniceerd worden over de aanpak. Toch uiten inwoners zich negatief over de planning en afstemming, volgens de Rekenkamer.

Ondanks de hinder, zien de meeste Dordtenaren het nut er wel van in. Een uitzondering daarop is de afsluiting van de Spuiboulevard tijdens de kermis. Van de doelgroepen die benaderd zijn voor het onderzoek, zijn de bewoners van de Lange Geldersekade het minst tevreden over het handelen van de gemeente. 

Het onderzoek van de Rekenkamercommissie is gedaan tussen eind 2019 en halverwege 2020. Dit was op verzoek van een aantal raadsfracties. Zij hadden het onderzoek aangevraagd naar aanleiding van grote aantal wegafsluitingen en de werkzaamheden aan de Wantijbrug.

Lees ook

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.