gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren willen eerder betrokken worden bij wegafsluiting

bd00dbbd0ee3791973a9963faa3a73fe

Inwoners van Dordrecht willen eerder en beter betrokken worden bij wegafsluitingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamercommissie waarbij het handelen van de gemeente bij wegafsluitingen onder de loep is genomen. Ook willen de Dordtenaren dat de gemeente meer inzicht geeft in de vertragingen die de werkzaamheden oplevert.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Zo stelt de Rekenkamercommissie vast dat de gemeente geen afspraken heeft gemaakt over het maximaal aantal wegafsluitingen dat in een bepaald gebied en in een bepaalde periode mag plaatsvinden.

Daarnaast concludeert de Rekenkamer dat de communicatie van de gemeente voorafgaand aan de wegwerkzaamheden goed gaat. Wel kan er tijdens de afsluitingen beter gecommuniceerd worden over de aanpak. Toch uiten inwoners zich negatief over de planning en afstemming, volgens de Rekenkamer.

Ondanks de hinder, zien de meeste Dordtenaren het nut er wel van in. Een uitzondering daarop is de afsluiting van de Spuiboulevard tijdens de kermis. Van de doelgroepen die benaderd zijn voor het onderzoek, zijn de bewoners van de Lange Geldersekade het minst tevreden over het handelen van de gemeente. 

Het onderzoek van de Rekenkamercommissie is gedaan tussen eind 2019 en halverwege 2020. Dit was op verzoek van een aantal raadsfracties. Zij hadden het onderzoek aangevraagd naar aanleiding van grote aantal wegafsluitingen en de werkzaamheden aan de Wantijbrug.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.