gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren willen eerder betrokken worden bij wegafsluiting

bd00dbbd0ee3791973a9963faa3a73fe

Inwoners van Dordrecht willen eerder en beter betrokken worden bij wegafsluitingen. Dat blijkt uit onderzoek van de Rekenkamercommissie waarbij het handelen van de gemeente bij wegafsluitingen onder de loep is genomen. Ook willen de Dordtenaren dat de gemeente meer inzicht geeft in de vertragingen die de werkzaamheden oplevert.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Zo stelt de Rekenkamercommissie vast dat de gemeente geen afspraken heeft gemaakt over het maximaal aantal wegafsluitingen dat in een bepaald gebied en in een bepaalde periode mag plaatsvinden.

Daarnaast concludeert de Rekenkamer dat de communicatie van de gemeente voorafgaand aan de wegwerkzaamheden goed gaat. Wel kan er tijdens de afsluitingen beter gecommuniceerd worden over de aanpak. Toch uiten inwoners zich negatief over de planning en afstemming, volgens de Rekenkamer.

Ondanks de hinder, zien de meeste Dordtenaren het nut er wel van in. Een uitzondering daarop is de afsluiting van de Spuiboulevard tijdens de kermis. Van de doelgroepen die benaderd zijn voor het onderzoek, zijn de bewoners van de Lange Geldersekade het minst tevreden over het handelen van de gemeente. 

Het onderzoek van de Rekenkamercommissie is gedaan tussen eind 2019 en halverwege 2020. Dit was op verzoek van een aantal raadsfracties. Zij hadden het onderzoek aangevraagd naar aanleiding van grote aantal wegafsluitingen en de werkzaamheden aan de Wantijbrug.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.