Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren zwemmen bijna 3000 euro bij elkaar in Varna

De Zwarte Zee bij het Bulgaarse Varna. Dat was dit weekend het zwemtoneel voor twee Dordtenaren. Niels Hatzmann dook zaterdag het water in om een kilometer af te leggen. Nienke Blauw ging met hem mee, maar haar hoofddoel was de zondag: 5 kilometer door het zoute water.
Fokko van der Straaten | 5 augustus 2019 15:55 | Aangepast op 5 augustus 2019 15:55
Met hun actie haalden de zwemmers zo'n 3000 euro op voor het goede doel: het centrum voor kinderen met een beperking in Topoli, vlakbij Varna. Met dat geld kan er in de achtertuin van de instelling een overkapping komen zodat kinderen ook in extreem weer buiten kunnen spelen.

Maar voordat het geld overhandigd kon worden moest er wel gepresteerd worden. En dan blijkt dat zwemmen in zo'n zee, toch wat anders is dan de Dordtse havens, waarin Niels en Nienke de City Swim zwemmen. "Het is zoiets als dwars op het golfslagbad van Scheveningen zwemmen", vertelt Niels nadat hij na zijn race op het strand stapt.

"Ik was wel druk met de golven en als je dan in zee ligt dan zie je van alles onder je bewegen, want het water is kraakhelder. Maar dan ben je verder wel druk met zwemmen."

"Vooral het laatste stukje was zwaar", vertelt Nienke een dag later met 5 kilomter in de benen. "Ik heb heel rustig aan gedaan het grootste gedeelte van de tijd. Veel schoolslag gezwommen, maar in het laatste stukje dacht ik 'Nu moet ik toch wel meer borstcrawl gaan doen. En dat ging ook wel lekker, alleen de kwallendichtheid nam vlak voor het einde heel erg toe."

Hoewel er ook veel dode kwallen tussen zaten, kwam Nienke vlak voor de eindstreep niet zonder steek uit de strijd. Maar dat was niet het enige dat ze moest trotseren. "Het allerlaatste stukje werd het water twee, drie graden kouder. Dus het was niet zo'n leuke finish. Maar ik heb het gehaald."

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...