gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zwemmen bijna 3000 euro bij elkaar in Varna

995b82ebd3daf7480cd71be2804b8303.jpg

De Zwarte Zee bij het Bulgaarse Varna. Dat was dit weekend het zwemtoneel voor twee Dordtenaren. Niels Hatzmann dook zaterdag het water in om een kilometer af te leggen. Nienke Blauw ging met hem mee, maar haar hoofddoel was de zondag: 5 kilometer door het zoute water.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Met hun actie haalden de zwemmers zo'n 3000 euro op voor het goede doel: het centrum voor kinderen met een beperking in Topoli, vlakbij Varna. Met dat geld kan er in de achtertuin van de instelling een overkapping komen zodat kinderen ook in extreem weer buiten kunnen spelen.

Maar voordat het geld overhandigd kon worden moest er wel gepresteerd worden. En dan blijkt dat zwemmen in zo'n zee, toch wat anders is dan de Dordtse havens, waarin Niels en Nienke de City Swim zwemmen. "Het is zoiets als dwars op het golfslagbad van Scheveningen zwemmen", vertelt Niels nadat hij na zijn race op het strand stapt.

"Ik was wel druk met de golven en als je dan in zee ligt dan zie je van alles onder je bewegen, want het water is kraakhelder. Maar dan ben je verder wel druk met zwemmen."

"Vooral het laatste stukje was zwaar", vertelt Nienke een dag later met 5 kilomter in de benen. "Ik heb heel rustig aan gedaan het grootste gedeelte van de tijd. Veel schoolslag gezwommen, maar in het laatste stukje dacht ik 'Nu moet ik toch wel meer borstcrawl gaan doen. En dat ging ook wel lekker, alleen de kwallendichtheid nam vlak voor het einde heel erg toe."

Hoewel er ook veel dode kwallen tussen zaten, kwam Nienke vlak voor de eindstreep niet zonder steek uit de strijd. Maar dat was niet het enige dat ze moest trotseren. "Het allerlaatste stukje werd het water twee, drie graden kouder. Dus het was niet zo'n leuke finish. Maar ik heb het gehaald."

Lees ook

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.

tankenpixabay.jpg

Rijlessen dreigen duurder te worden door brandstofcrisis

De brandstofprijzen in Nederland rijzen de pan uit, en het licht aan het einde van de tunnel is niet in zicht. Het zorgt voor hoofdbrekens bij rijscholen in onze streek, zoals bij Wierks in Dordrecht. "Ik hoop dat onze politiek hier wat aan doet."

1000034638.jpg

EHBO-vereniging Dordrecht geeft oude jassen een tweede leven in Oekraïne

Meer dan dertig EHBO-jassen van de Dordtse EHBO-vereniging krijgen een tweede leven in Oekraïne. Omdat de vrijwilligers van de vereniging nieuwe jassen hebben gekregen, bleef er een grote stapel ‘oude’ exemplaren over die nog wel een aantal rondes mee gaan. “Het voelt fijn om zinvol bezig te zijn.”