Dordrecht, Netherlands

Dordts coronagetal na maanden onder de 100, ook ziekenhuis heeft rust

Ook in Dordrecht is corona snel aan het verdwijnen. Het aantal besmettingen daalt dagelijks, er zijn veel minder ziekenhuis-opnames en komende vrijdag hoopt de GGD Zuid-Holland Zuid al z’n 250.000-ste prik te zetten.
Jordy Nijenhuis | 8 juni 2021 20:30 | Aangepast op 8 juni 2021 20:30
In de afgelopen week zijn er in Dordrecht 84 positieve coronatests afgenomen. Voor het eerst komen de cijfers onder de 100. Een week eerder waren er nog 111 besmettingen in de stad.


Het vaccineren, in combinatie met zomers weer, lijkt dus ook in de Merwestad z'n vruchten af te werpen. In het Albert Schweitzerziekenhuis liggen op dit moment twintig mensen met corona, van wie acht op de intensive care in zorgwekkende toestand. Er liggen op de IC ook nog acht niet-coronapatiënten.

Twee maanden geleden lagen er in het Dordtse ziekenhuis veelal meer dan 50 mensen met het virus, op de verpleegafdelingen en de IC samen. Per dag worden nu gemiddeld nog 'slechts' twee nieuwe patiënten wegens corona opgenomen. Ook het aantal zogeheten thuisgemonitorde patiënten daalt snel. Waren dat er maandenlang gemiddeld zo'n 35, nu nog 'maar' zestien.


De GGD Zuid-Holland Zuid richtte in onze regio sinds januari vijf priklocaties in en het vaccineren is daar flink op stoom gekomen. De kwartmiljoenste prik wordt naar verwachting vrijdagmorgen gezet in de Deetos/Snel-hal aan de Vorrinklaan.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...