gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts energieverbruik moet 20% omlaag in 2030

Dertig regio’s, waaronder die van Dordrecht, moeten in 2030 hun energieverbruikt flink verlaagd hebben. Dit staat in het Klimaatakkoord. Daarvoor moeten concrete voorstellen komen. De gemeente wil in elk geval zorgen dat het verbruik met 20% is gedaald in 2030. Maar hoe?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste gemeenten kijken naar wind- en zonne-energie. Wethouder Rik van der Linden weet nog niet of de afspraak wel haalbaar gaat zijn: “Enerzijds zijn er genoeg maatregelen, zoals isoleren. Anderzijds zijn we ook afhankelijk van wat het kabinet gaat doen. Anders gaat het niet hard genoeg.”

Willy Verbakel van Drechtse Energie vindt dat de plannen veel beter verkocht moeten worden aan Dordtse inwoners: “We moeten de wijken in, en in gesprek gaan met mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we er dan uitkomen.” Uit onderzoek blijkt dat 40% van de mensen de komende 3 tot 4 jaar denkt aan investeren in verduurzaming, zegt Verbakel.

Van der Linden beaamt dat publiciteit zeker onderdeel is van de strategie. Volgens Verbakel mag het allemaal echter nog wel wat urgenter.

Lees ook

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.