gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts energieverbruik moet 20% omlaag in 2030

Dertig regio’s, waaronder die van Dordrecht, moeten in 2030 hun energieverbruikt flink verlaagd hebben. Dit staat in het Klimaatakkoord. Daarvoor moeten concrete voorstellen komen. De gemeente wil in elk geval zorgen dat het verbruik met 20% is gedaald in 2030. Maar hoe?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste gemeenten kijken naar wind- en zonne-energie. Wethouder Rik van der Linden weet nog niet of de afspraak wel haalbaar gaat zijn: “Enerzijds zijn er genoeg maatregelen, zoals isoleren. Anderzijds zijn we ook afhankelijk van wat het kabinet gaat doen. Anders gaat het niet hard genoeg.”

Willy Verbakel van Drechtse Energie vindt dat de plannen veel beter verkocht moeten worden aan Dordtse inwoners: “We moeten de wijken in, en in gesprek gaan met mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we er dan uitkomen.” Uit onderzoek blijkt dat 40% van de mensen de komende 3 tot 4 jaar denkt aan investeren in verduurzaming, zegt Verbakel.

Van der Linden beaamt dat publiciteit zeker onderdeel is van de strategie. Volgens Verbakel mag het allemaal echter nog wel wat urgenter.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”