gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts energieverbruik moet 20% omlaag in 2030

Dertig regio’s, waaronder die van Dordrecht, moeten in 2030 hun energieverbruikt flink verlaagd hebben. Dit staat in het Klimaatakkoord. Daarvoor moeten concrete voorstellen komen. De gemeente wil in elk geval zorgen dat het verbruik met 20% is gedaald in 2030. Maar hoe?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste gemeenten kijken naar wind- en zonne-energie. Wethouder Rik van der Linden weet nog niet of de afspraak wel haalbaar gaat zijn: “Enerzijds zijn er genoeg maatregelen, zoals isoleren. Anderzijds zijn we ook afhankelijk van wat het kabinet gaat doen. Anders gaat het niet hard genoeg.”

Willy Verbakel van Drechtse Energie vindt dat de plannen veel beter verkocht moeten worden aan Dordtse inwoners: “We moeten de wijken in, en in gesprek gaan met mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we er dan uitkomen.” Uit onderzoek blijkt dat 40% van de mensen de komende 3 tot 4 jaar denkt aan investeren in verduurzaming, zegt Verbakel.

Van der Linden beaamt dat publiciteit zeker onderdeel is van de strategie. Volgens Verbakel mag het allemaal echter nog wel wat urgenter.

Lees ook

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.