gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts energieverbruik moet 20% omlaag in 2030

Dertig regio’s, waaronder die van Dordrecht, moeten in 2030 hun energieverbruikt flink verlaagd hebben. Dit staat in het Klimaatakkoord. Daarvoor moeten concrete voorstellen komen. De gemeente wil in elk geval zorgen dat het verbruik met 20% is gedaald in 2030. Maar hoe?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste gemeenten kijken naar wind- en zonne-energie. Wethouder Rik van der Linden weet nog niet of de afspraak wel haalbaar gaat zijn: “Enerzijds zijn er genoeg maatregelen, zoals isoleren. Anderzijds zijn we ook afhankelijk van wat het kabinet gaat doen. Anders gaat het niet hard genoeg.”

Willy Verbakel van Drechtse Energie vindt dat de plannen veel beter verkocht moeten worden aan Dordtse inwoners: “We moeten de wijken in, en in gesprek gaan met mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we er dan uitkomen.” Uit onderzoek blijkt dat 40% van de mensen de komende 3 tot 4 jaar denkt aan investeren in verduurzaming, zegt Verbakel.

Van der Linden beaamt dat publiciteit zeker onderdeel is van de strategie. Volgens Verbakel mag het allemaal echter nog wel wat urgenter.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.