gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts energieverbruik moet 20% omlaag in 2030

Dertig regio’s, waaronder die van Dordrecht, moeten in 2030 hun energieverbruikt flink verlaagd hebben. Dit staat in het Klimaatakkoord. Daarvoor moeten concrete voorstellen komen. De gemeente wil in elk geval zorgen dat het verbruik met 20% is gedaald in 2030. Maar hoe?

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De meeste gemeenten kijken naar wind- en zonne-energie. Wethouder Rik van der Linden weet nog niet of de afspraak wel haalbaar gaat zijn: “Enerzijds zijn er genoeg maatregelen, zoals isoleren. Anderzijds zijn we ook afhankelijk van wat het kabinet gaat doen. Anders gaat het niet hard genoeg.”

Willy Verbakel van Drechtse Energie vindt dat de plannen veel beter verkocht moeten worden aan Dordtse inwoners: “We moeten de wijken in, en in gesprek gaan met mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we er dan uitkomen.” Uit onderzoek blijkt dat 40% van de mensen de komende 3 tot 4 jaar denkt aan investeren in verduurzaming, zegt Verbakel.

Van der Linden beaamt dat publiciteit zeker onderdeel is van de strategie. Volgens Verbakel mag het allemaal echter nog wel wat urgenter.

Lees ook

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.