gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts Gebarenkoor zingt al 30 jaar via gebarentaal

0250eda5bde5f9188a8aed011b14030d

Zingen zonder daarbij je stem te gebruiken, maar enkel je handen. Dat klinkt voor veel mensen als iets onnatuurlijks, maar voor het gebarenkoor in Dordrecht is het de normaalste zaak van de wereld.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het koor is bedoeld voor doven en slechthorenden die op deze manier, samen als koor, liedjes kunnen vertolken. "En ook met enkel gebarentaal kan je echt wel emotie overbrengen", legt initiatiefnemer Nellie Faber uit.

Zij begon het koor in 1990, nadat haar pasgeboren zoon doof bleek te zijn. "Ik hou namelijk zo erg van zingen en wilde daarin ook iets betekenen voor onze dove zoon."

Belang van gebarentaal

Er komen op woensdagavond genoeg mensen naar het Open Hof in Dordrecht. Een aantal slechthorenden, maar ook mensen die bezig zijn om het certificaat in gebarentaal te behalen. "We willen in deze gemeenschap de dove mensen echt betrekken bij alles wat we doen", vervolgt Nellie met trots.

De deelnemers hebben veel plezier. Ze converseren - uiteraard alleen met gebaren - druk met elkaar. "Muziek zit gewoon in mij", legt Lily, één van de deelnemers, uit. "Het zit diep in mij en ik word er gelukkig van om het op deze manier te kunnen uiten. En steeds meer mensen doen ook mee en dat maakt mij gelukkig."

'Coronatolk'

Ook Jan-Willem, die uitlegt dat hij zich soms net Michael Jackson voelt tijdens een optreden, is hartstikke blij om onderdeel te zijn van deze groep. Hij vindt het super dat er in Nederland nu meer aandacht is voor gebarentaal, door de gebarentolk bij de inmiddels beroemde corona-persconferenties.

"Dat geeft ons meer zelfvertrouwen. Ook omdat dove mensen steeds meer beroepen mogen uitoefenen. Dat kan nog steeds beter, maar ik zie het wel als een goede ontwikkeling."

Ook Nellie denkt dat de extra aandacht voor gebarentaal een positieve uitwerking heeft. "Het was hard nodig, want hoe wil je anders deze doelgroep bereiken met zulke cruciale informatie? Het toont hopelijk hoe belangrijk dit is. Maar ook hoop ik dat meer mensen inzien hoeveel vreugde het je kan brengen als je dit beheerst en op deze manier met mensen kan communiceren."



Lees ook

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"