gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Een deel van het team tijdens de training

KDR&ZV

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

Al driekwart jaar traint de groep voor deze roei-uitdaging, vertelt Chantal Visser van de KDR&ZV. “Het is wel spannend, want er doen driehonderd boten mee uit allerlei landen. Vooral ook uit Amerika”, legt zij uit. “Een tocht van 34 kilometer is wel wat, maar we hebben er goed op geoefend en hebben er vertrouwen in.”

De tocht gaat van Millwall, in het oosten van Londen, naar Richmond, in het westen en wordt omschreven als de ‘riviermarathon van Londen’. Maar hoe komt een Dordtse roeivereniging aan de andere kant van de Noordzee terecht?

Goede doelen
“Dat ging vooral via-via”, legt Chantal uit. De vereniging doet elk jaar een grote tocht waarbij zij ook een goed doel aan hun deelname koppelen. “We zijn vorig jaar in Parijs geweest en kwamen toen iemand tegen die vertelde over deze tocht in Londen. Maar we kijken ook vaak op sites om dit soort dingen te doen.”

Zo deed de vereniging vorig jaar nog mee aan de Elfstedenroeimarathon, waarbij geld werd opgehaald voor de stichting STARDO (Stichting Aangepast Roeien Dordrecht & Omstreken). Die stichting maakt het mogelijk dat ook mensen die minder mobiel zijn of leven met een beperking toch van de roeisport kunnen genieten.

Het goede doel van dit jaar is Helianthus, dat mensen die kanker hebben (gehad) een plek biedt waar zij terecht kunnen voor steun, maar ook voor ontspanning en ontmoeting. “Het wordt gerund door vrijwilligers. Wij willen ze graag een handje helpen en zamelen dus voor Heliantus geld in.”

De teller staat donderdagochtend op zo’n 2000 euro. 

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.