Dordrecht, Netherlands

Dordts ziekenhuis: 19 coronapatiënten en we verwachten meer

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen vrijdag 19 patiënten met corona. Ook zijn negen medewerkers van het ziekenhuis positief getest op het virus. "Zij hebben het allemaal van vakantie meegenomen en hebben sindsdien niet gewerkt", zegt woordvoerder Frank van den Elsen van het Dordtse ziekenhuis.
Petra Scheurwater | 20 maart 2020 14:43 | Aangepast op 20 maart 2020 14:43
De zieke ziekenhuismedewerkers zitten alle negen thuis in isolatie.

In totaal heeft het ziekenhuis 29 coronapatiënten opgevangen, inmiddels zijn er daarvan dus weer tien naar huis. Of zij thuis nog in quarantaine verblijven, kan het ziekenhuis niet bekend maken.

Opschalen

Het ziekenhuis verwacht dat er de komende week nog veel meer coronapatiënten moeten worden opgenomen. Daarvoor worden nu al voorbereidingen getroffen, zegt Van den Elsen.

"We zijn nog steeds aan het opschalen. Inmiddels is er een derde afdeling, V05, omgevormd tot cohort-afdeling, die is alleen voor patiënten waarvan verdacht wordt dat ze het virus hebben. De afdelingen C1 en C2 zijn voor patiënten bij wie de ziekte bewezen is én mensen waarvan verdacht wordt dat ze het virus hebben."

Naast deze drie afdelingen wordt er een vierde afdeling voorbereid. "Zodra het nodig is kunnen we dan opschalen", legt de woordvoerder uit. De afdelingen kunnen gebruikt worden, omdat alle niet spoed-eisende hulp in het ziekenhuis is afgezegd.

"De bedden voor deze afdelingen zijn bijvoorbeeld deze week uit Zwijndrecht verhuisd. Daar zijn de reguliere verpleegafdelingen C en F gesloten. Dat is omdat de normale zorg is afgeschaald."

Ook de Intensive Care is uitgebreid. De ruimte waarin patiënten normaal op een operatie worden voorbereid, is bij de IC getrokken. De Zwijndrechtse dependance van het ziekenhuis is dit weekend gesloten. De opnameafdelingen zijn leeg, doordat de reguliere zorg sterk is afgebouwd.

Personeel bijgeschoold

Het personeel dat normaal gesproken op de verpleegafdelingen werkt, wordt bovendien omgeschoold om te kunnen zorgen voor patiënten met longklachten. "Specifieke handelingen, die nu extra belangrijk zijn maar ze zelf niet dagelijks gebruiken in hun werk, wordt met een spoedcursus opgefrist. Zodat ze inzetbaar zijn op de corona-afdelingen."

Hiervoor krijgen ze les van een verpleegkundig-specialist longziekte, van gespecialiseerde IC-verpleegkundige longziekten en van een deskundige infectiepreventie.

Spoedeisende Hulp

Hoewel het nog niet nodig is, wordt er door het Albert Schweitzer ziekenhuis ook al gekeken naar het scheiden van patiëntenstromen op de Spoedeisende Hulp.

"Bij ons voor de deur komt geen tent. We kunnen dat inpandig oplossen als het zover komt. We verwachten dat het gaat gebeuren. Dan wordt de normale SEH-ingang voor patiënten met coronaklachten en iedereen met andere klachten moet dan via de hoofdingang."

Het ziekenhuis wil benadrukken dat het niet de bedoeling is dat mensen zelf naar de Spoedeisende Hulp komen.

“Bel in alle gevallen eerst de huisart, voordat je naar het ziekenhuis komt. Ook om verspreiding van het virus tegen te gaan", aldus Van den Elsen.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...