gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts ziekenhuis overspoeld met mondkapjes na oproep: 'Maar inzamelen gaat door'

5a82b6d317753de9f1cd8ac948f48527

Tientallen kleine en grotere aantallen maskers worden zaterdag bij het Albert Schweitzer ziekenhuis afgegeven. De inzameling volgt op de oproep van het ziekenhuis vrijdag om FFP-maskers en chirurgische mond- en neusmaskers om de juiste zorg in de coronacrisis veilig te kunnen blijven verlenen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De oproep is dus heel succesvol en we zijn dankbaar", vertelt Frank van den Elsen, woordvoerder van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Maar het inzamelen gaat dóór."

Naast de mondkapjes - alleen FFP-maskers, type 1, 2 en 3 en chrirugische mond- en neusmaskers - zijn bij het Dordtse ziekenhuis inmiddels ook vuurwerkbrillen en medische handschoenen welkom.

Vrijdag benadrukte de woordvoerder al of mensen alleen de gevraagde beschermingsmiddelen willen komen brengen, dat geldt ook nu nog. "Alle andere beschermingsmiddelen hebben we niet nodig. Er wordt heel veel aangeboden momenteel waar we nu geen gebrek aan hebben.”

Verpakte mondkapjes, vuurwerkbrillen en medische handschoenen kunnen afgegeven worden bij de receptie. Over het afleveren van grote aantallen kan gemaild worden naar communicatie@asz.nl.

Het gaat maar door! Onze receptionist Jaap heeft hier net 500 FFP2-maskers en 1000 chirurgische maskers in ontvangst...

Geplaatst door Albert Schweitzer ziekenhuis op Zaterdag 21 maart 2020

Lees ook

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.