gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts ziekenhuis overspoeld met mondkapjes na oproep: 'Maar inzamelen gaat door'

5a82b6d317753de9f1cd8ac948f48527

Tientallen kleine en grotere aantallen maskers worden zaterdag bij het Albert Schweitzer ziekenhuis afgegeven. De inzameling volgt op de oproep van het ziekenhuis vrijdag om FFP-maskers en chirurgische mond- en neusmaskers om de juiste zorg in de coronacrisis veilig te kunnen blijven verlenen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De oproep is dus heel succesvol en we zijn dankbaar", vertelt Frank van den Elsen, woordvoerder van het Albert Schweitzer ziekenhuis. "Maar het inzamelen gaat dóór."

Naast de mondkapjes - alleen FFP-maskers, type 1, 2 en 3 en chrirugische mond- en neusmaskers - zijn bij het Dordtse ziekenhuis inmiddels ook vuurwerkbrillen en medische handschoenen welkom.

Vrijdag benadrukte de woordvoerder al of mensen alleen de gevraagde beschermingsmiddelen willen komen brengen, dat geldt ook nu nog. "Alle andere beschermingsmiddelen hebben we niet nodig. Er wordt heel veel aangeboden momenteel waar we nu geen gebrek aan hebben.”

Verpakte mondkapjes, vuurwerkbrillen en medische handschoenen kunnen afgegeven worden bij de receptie. Over het afleveren van grote aantallen kan gemaild worden naar communicatie@asz.nl.

Het gaat maar door! Onze receptionist Jaap heeft hier net 500 FFP2-maskers en 1000 chirurgische maskers in ontvangst...

Geplaatst door Albert Schweitzer ziekenhuis op Zaterdag 21 maart 2020

Lees ook

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.