gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse armoede van alle tijden

8b9aca5e2beddd3c63fa13a94c327092.jpg

Het Regionaal Archief Dordrecht geeft aanstaande zaterdag 2 februari een workshop over archiefonderzoek. Het thema dat centraal staat is armoedebestrijding door de eeuwen heen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Armoede is van alle tijden, maar vooral in de negentiende eeuw ging  het slecht met Nederland. Daarom ontstonden toen allerlei initiatieven om arme mensen te ondersteunen. Een daarvan was het verhuizen van gezinnen naar de nog onontgonnen heidevelden in het noordwesten van Drenthe om ze daar te laten werken. En een van de eerste gezinnen die daar naar toe gingen, kwam uit Dordrecht. Later werden er ook nog eens 200 weeskinderen naar Drenthe gebracht.


In de workshop van aanstaande zaterdag wordt er uitgebreid stilgestaan bij de samenwerking tussen Dordrecht en de landbouwkoloniën in het noorden van het land. Er wordt ook uitgelegd welke bronnen u kunt raadplegen als u meer over deze Dordtenaren wilt weten.


De workshop is gratis, maar vooraf aanmelden is wel noodzakelijk.



Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.