gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse armoede van alle tijden

8b9aca5e2beddd3c63fa13a94c327092.jpg

Het Regionaal Archief Dordrecht geeft aanstaande zaterdag 2 februari een workshop over archiefonderzoek. Het thema dat centraal staat is armoedebestrijding door de eeuwen heen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Armoede is van alle tijden, maar vooral in de negentiende eeuw ging  het slecht met Nederland. Daarom ontstonden toen allerlei initiatieven om arme mensen te ondersteunen. Een daarvan was het verhuizen van gezinnen naar de nog onontgonnen heidevelden in het noordwesten van Drenthe om ze daar te laten werken. En een van de eerste gezinnen die daar naar toe gingen, kwam uit Dordrecht. Later werden er ook nog eens 200 weeskinderen naar Drenthe gebracht.


In de workshop van aanstaande zaterdag wordt er uitgebreid stilgestaan bij de samenwerking tussen Dordrecht en de landbouwkoloniën in het noorden van het land. Er wordt ook uitgelegd welke bronnen u kunt raadplegen als u meer over deze Dordtenaren wilt weten.


De workshop is gratis, maar vooraf aanmelden is wel noodzakelijk.



Lees ook

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.