gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse armoede van alle tijden

8b9aca5e2beddd3c63fa13a94c327092

Het Regionaal Archief Dordrecht geeft aanstaande zaterdag 2 februari een workshop over archiefonderzoek. Het thema dat centraal staat is armoedebestrijding door de eeuwen heen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Armoede is van alle tijden, maar vooral in de negentiende eeuw ging  het slecht met Nederland. Daarom ontstonden toen allerlei initiatieven om arme mensen te ondersteunen. Een daarvan was het verhuizen van gezinnen naar de nog onontgonnen heidevelden in het noordwesten van Drenthe om ze daar te laten werken. En een van de eerste gezinnen die daar naar toe gingen, kwam uit Dordrecht. Later werden er ook nog eens 200 weeskinderen naar Drenthe gebracht.


In de workshop van aanstaande zaterdag wordt er uitgebreid stilgestaan bij de samenwerking tussen Dordrecht en de landbouwkoloniën in het noorden van het land. Er wordt ook uitgelegd welke bronnen u kunt raadplegen als u meer over deze Dordtenaren wilt weten.


De workshop is gratis, maar vooraf aanmelden is wel noodzakelijk.



Lees ook

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.