gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse armoede van alle tijden

8b9aca5e2beddd3c63fa13a94c327092

Het Regionaal Archief Dordrecht geeft aanstaande zaterdag 2 februari een workshop over archiefonderzoek. Het thema dat centraal staat is armoedebestrijding door de eeuwen heen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Armoede is van alle tijden, maar vooral in de negentiende eeuw ging  het slecht met Nederland. Daarom ontstonden toen allerlei initiatieven om arme mensen te ondersteunen. Een daarvan was het verhuizen van gezinnen naar de nog onontgonnen heidevelden in het noordwesten van Drenthe om ze daar te laten werken. En een van de eerste gezinnen die daar naar toe gingen, kwam uit Dordrecht. Later werden er ook nog eens 200 weeskinderen naar Drenthe gebracht.


In de workshop van aanstaande zaterdag wordt er uitgebreid stilgestaan bij de samenwerking tussen Dordrecht en de landbouwkoloniën in het noorden van het land. Er wordt ook uitgelegd welke bronnen u kunt raadplegen als u meer over deze Dordtenaren wilt weten.


De workshop is gratis, maar vooraf aanmelden is wel noodzakelijk.



Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.