gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse armoede van alle tijden

8b9aca5e2beddd3c63fa13a94c327092

Het Regionaal Archief Dordrecht geeft aanstaande zaterdag 2 februari een workshop over archiefonderzoek. Het thema dat centraal staat is armoedebestrijding door de eeuwen heen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Armoede is van alle tijden, maar vooral in de negentiende eeuw ging  het slecht met Nederland. Daarom ontstonden toen allerlei initiatieven om arme mensen te ondersteunen. Een daarvan was het verhuizen van gezinnen naar de nog onontgonnen heidevelden in het noordwesten van Drenthe om ze daar te laten werken. En een van de eerste gezinnen die daar naar toe gingen, kwam uit Dordrecht. Later werden er ook nog eens 200 weeskinderen naar Drenthe gebracht.


In de workshop van aanstaande zaterdag wordt er uitgebreid stilgestaan bij de samenwerking tussen Dordrecht en de landbouwkoloniën in het noorden van het land. Er wordt ook uitgelegd welke bronnen u kunt raadplegen als u meer over deze Dordtenaren wilt weten.


De workshop is gratis, maar vooraf aanmelden is wel noodzakelijk.



Lees ook

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."