Dordrecht, Netherlands

Dordtse boeren doneren gewassen aan Stichting Maaltijd aan Huis

Dordtse boeren doneerden woensdag een flinke lading aardappels en bloemkolen aan Stichting Maaltijd aan Huis. De voedingsmiddelen worden gebruikt door koks van restaurant Post, die wekelijks duizend maaltijden koken voor Dordtenaren met een laag inkomen. Deze Dordtenaren zijn door hun situatie niet in staat om zelf te koken. Maar met de maaltijden van Stichting Maaltijd aan Huis, krijgen ze toch nog een bord warm eten op tafel.
Nynke Cuperus | 29 april 2020 15:03 | Aangepast op 29 april 2020 15:03
De boeren die de aardappelen en bloemkolen woensdag kwamen leveren, zijn enthousiast dat ze iets kunnen bijdragen. "Het is een leuk initiatief", zegt Jan Willemsens, die aardappels komt brengen. "Wij zijn boer in een stedelijk gebied. Zo proberen we toch nog een beetje onze maatschappelijke kant te laten zien."

Ook boer Marco Kooij, die bloemkolen doneert, vindt het fijn om iets voor een ander te kunnen doen. Daarnaast is het voor hem ook een kans om de inwoners van de stad te laten zien wat de Dordtse landbouw doet.

Stichting Maaltijd aan Huis is erg blij met de aardappels en bloemkolen van de boeren. "Dit is een hele goede basis om een gezonde maaltijd te maken, laat Mariska Wagner van Stichting Maatschappelijk Betrokken Ondernemen weten. "Maar andere ingrediënten zijn ook altijd welkom."

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

In de gemeente Molenlanden is er veel ophef over de mogelijke komst van een nieuwe opvanglocatie voo...

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus zou helpen: ‘We tillen ons een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...