gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bomen in virtueel bos

Het Virtuele Koningsbos wordt verrijkt met Dordtse bomen. Die zijn vandaag geschilderd in het Parkhuis. Begeleiders kregen daar een workshop om voortaan met ouderen te kunnen schilderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ella Steenmeijer is de bedenker van het bos. Zij schilderde eerst zelf met de ouderen, maar besloot het voortaan anders aan te pakken. "Ik merk dat ik in mijn eentje nooit heel Nederland door kan fietsen om overal naar toe te gaan. Wat we nu voor het eerst doen, is dat ik schilder met de begeleiders en vrijwilligers.

Zij krijgen een heel pakket met materiaal, powerpoints en allerlei hulpstukken die ze kunnen gebruiken. Dan kunnen ze vervolgens zelf met de bewoners aan de slag. Door deze tussenstap hebben wij veel meer mogelijkheden om heel veel mooie bomen te schilderen."

Het Virtuele Koningsbos is een bos dat bestaat uit geschilderde bomen door jong en oud. Het bos is in 2013 als droom aan Koning Willem-Alexander aangeboden in het Droomboek. Het bos is gemaakt als tentoonstelling, kennisdeling en ontmoetingsplatform. 

Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.