gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bomen in virtueel bos

Het Virtuele Koningsbos wordt verrijkt met Dordtse bomen. Die zijn vandaag geschilderd in het Parkhuis. Begeleiders kregen daar een workshop om voortaan met ouderen te kunnen schilderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ella Steenmeijer is de bedenker van het bos. Zij schilderde eerst zelf met de ouderen, maar besloot het voortaan anders aan te pakken. "Ik merk dat ik in mijn eentje nooit heel Nederland door kan fietsen om overal naar toe te gaan. Wat we nu voor het eerst doen, is dat ik schilder met de begeleiders en vrijwilligers.

Zij krijgen een heel pakket met materiaal, powerpoints en allerlei hulpstukken die ze kunnen gebruiken. Dan kunnen ze vervolgens zelf met de bewoners aan de slag. Door deze tussenstap hebben wij veel meer mogelijkheden om heel veel mooie bomen te schilderen."

Het Virtuele Koningsbos is een bos dat bestaat uit geschilderde bomen door jong en oud. Het bos is in 2013 als droom aan Koning Willem-Alexander aangeboden in het Droomboek. Het bos is gemaakt als tentoonstelling, kennisdeling en ontmoetingsplatform. 

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.