gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bomen in virtueel bos

Het Virtuele Koningsbos wordt verrijkt met Dordtse bomen. Die zijn vandaag geschilderd in het Parkhuis. Begeleiders kregen daar een workshop om voortaan met ouderen te kunnen schilderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ella Steenmeijer is de bedenker van het bos. Zij schilderde eerst zelf met de ouderen, maar besloot het voortaan anders aan te pakken. "Ik merk dat ik in mijn eentje nooit heel Nederland door kan fietsen om overal naar toe te gaan. Wat we nu voor het eerst doen, is dat ik schilder met de begeleiders en vrijwilligers.

Zij krijgen een heel pakket met materiaal, powerpoints en allerlei hulpstukken die ze kunnen gebruiken. Dan kunnen ze vervolgens zelf met de bewoners aan de slag. Door deze tussenstap hebben wij veel meer mogelijkheden om heel veel mooie bomen te schilderen."

Het Virtuele Koningsbos is een bos dat bestaat uit geschilderde bomen door jong en oud. Het bos is in 2013 als droom aan Koning Willem-Alexander aangeboden in het Droomboek. Het bos is gemaakt als tentoonstelling, kennisdeling en ontmoetingsplatform. 

Lees ook

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.