gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bomen in virtueel bos

Het Virtuele Koningsbos wordt verrijkt met Dordtse bomen. Die zijn vandaag geschilderd in het Parkhuis. Begeleiders kregen daar een workshop om voortaan met ouderen te kunnen schilderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ella Steenmeijer is de bedenker van het bos. Zij schilderde eerst zelf met de ouderen, maar besloot het voortaan anders aan te pakken. "Ik merk dat ik in mijn eentje nooit heel Nederland door kan fietsen om overal naar toe te gaan. Wat we nu voor het eerst doen, is dat ik schilder met de begeleiders en vrijwilligers.

Zij krijgen een heel pakket met materiaal, powerpoints en allerlei hulpstukken die ze kunnen gebruiken. Dan kunnen ze vervolgens zelf met de bewoners aan de slag. Door deze tussenstap hebben wij veel meer mogelijkheden om heel veel mooie bomen te schilderen."

Het Virtuele Koningsbos is een bos dat bestaat uit geschilderde bomen door jong en oud. Het bos is in 2013 als droom aan Koning Willem-Alexander aangeboden in het Droomboek. Het bos is gemaakt als tentoonstelling, kennisdeling en ontmoetingsplatform. 

Lees ook

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.