gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bomen in virtueel bos

Het Virtuele Koningsbos wordt verrijkt met Dordtse bomen. Die zijn vandaag geschilderd in het Parkhuis. Begeleiders kregen daar een workshop om voortaan met ouderen te kunnen schilderen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ella Steenmeijer is de bedenker van het bos. Zij schilderde eerst zelf met de ouderen, maar besloot het voortaan anders aan te pakken. "Ik merk dat ik in mijn eentje nooit heel Nederland door kan fietsen om overal naar toe te gaan. Wat we nu voor het eerst doen, is dat ik schilder met de begeleiders en vrijwilligers.

Zij krijgen een heel pakket met materiaal, powerpoints en allerlei hulpstukken die ze kunnen gebruiken. Dan kunnen ze vervolgens zelf met de bewoners aan de slag. Door deze tussenstap hebben wij veel meer mogelijkheden om heel veel mooie bomen te schilderen."

Het Virtuele Koningsbos is een bos dat bestaat uit geschilderde bomen door jong en oud. Het bos is in 2013 als droom aan Koning Willem-Alexander aangeboden in het Droomboek. Het bos is gemaakt als tentoonstelling, kennisdeling en ontmoetingsplatform. 

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.