Dordrecht, Netherlands

Dordtse coronacijfers gedaald: 55 besmettingen minder dan vorige week

De Dordtse coronacijfers zijn in de afgelopen week gedaald, blijkt uit cijfers van het RIVM. In de afgelopen dagen zijn er 311 nieuwe Dordtse coronagevallen bijgekomen. Een week eerder waren dat er 366.
Jordy Nijenhuis | 9 maart 2021 15:11 | Aangepast op 9 maart 2021 15:11
In de rest van Nederland stagneert de stijging van de afgelopen weken. In totaal zijn er in Dordrecht sinds de uitbraak van het virus 9434 met corona besmet geweest.

Het landelijke beeld leert dat juist meer jongeren positief testen op het virus dan ouderen. Bij jongeren was er een toename van het aantal meldingen per 100.000 inwoners, vooral bij de groep tussen de 18 en 24 jaar. Bij alle oudere leeftijdsgroepen nam het aantal besmettingen juist af, met name bij de 70-plussers en in de verpleeghuizen. Waarschijnlijk heeft dit te maken met de vaccinatiecampagne, zegt het RIVM.

Aanpassingen

Het demissionair kabinet heeft maandagavond enkele aanpassingen aangekondigd in de maatregelen van de lockdown. Zo mogen kinderen tot twaalf jaar weer naar zwemles vanaf dinsdag 16 maart. En mogen er naast de twee personen per verdieping, nog één persoon per vijfentwintig vierkante meter in een winkel komen. De avondklok blijft nog gelden tot in ieder geval 30 maart. Het negatief reisadvies geldt nog tot 15 april.

Welke cijfers gebruikt RTV Dordrecht?

RTV Dordrecht staat voor betrouwbaarheid. Wij baseren ons daarom op cijfers van de GGD Zuid-Holland Zuid en worden doorgegeven via het RIVM. Onze omroep publiceert alleen weekcijfers omdat die duidelijker zijn dan de dagcijfers, omdat die kunnen verschillen met het coronadashboard van de overheid. Door elke dag dezelfde bron te gebruiken, en één keer per week de cijfers te publiceren hebben we het beste zicht op de ontwikkelingen over een langere periode.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...