gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse familieleden van verzetsman Melse gezocht

989cf7c58416e580c1e015d07c60450d

Amateurhistoricus Bert Staats zoekt nog steeds Dordtse familieleden van verzetsman Laurus Melse. Het is tot nu toe niet gelukt om familie te vinden van de op 24 juni 1943 in Kamp Amersfoort omgebrachte Melse.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Staats doet in samenwerking met Kamp Amersfoort verslaglegging naar vier verzetsmannen die in juni 1943 in het kamp zijn gefusilleerd. Eén van deze mannen is Laurens Melse, geboren op 5 september 1910 te Goes. "Het is ons alleen niet gelukt om van Laurens Melse familie te traceren. Die familie ontbreekt nu als enige tijdens de herdenking", vertelt Staats. Hij doet grondig onderzoek naar verzetsman Melse, naar wie in Den Haag een straat is vernoemd, en naar zijn familie.


Bert Staats heeft het overlijdensbericht van zijn zus, overleden in 1996, teruggevonden. Daarin wordt familie genoemd uit onder meer Dordrecht en Rotterdam. Bert Staats: "Graag zou ik in contact komen met Conny (Schrijver) en haar partner Ruud (achternaam onbekend) of een van hun kinderen Jaimy of Patrick, allen vermoedelijk woonachtig in of in de directe omgeving van Dordrecht. Tevens ben ik op zoek naar Adriaan Johannes (roepnaam André) Schrijver, broer van voornoemde Conny, eveneens wonende in de directe omgeving van Dordrecht. Deze gezochte personen kunnen mij wellicht iets vertellen over de verzetsman Laurus Melse."

Mensen die informatie hebben over Melse of zijn familie in Dordrecht worden verzocht contact op te nemen met Bert Staats via a.staats44@kpnplanet.nl.

Lees ook

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.