gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse frikandellentest door Ed Aldus en Frank Stout

3c2af99b9bcbf270d91ca4b63a0afc22

Het mooiste product van Dordrecht is volgens RTV Rijnmond niet de binnenstad, maar een uitvinding uit 1954: de frikandel. “Lekker vet”, aldus weerman Ed Aldus. De weerman ging samen met verslaggever Frank Stout op pad om de beste frikandel te vinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het koppel bezocht drie zaken: Verhage, Haphoek en Onder de Molen. Maar krijgen de zaken een “goedgekeurd sticker”? De frikandel van Verhage viel in de smaak: “Smaak was goed, gewicht was goed, saus was goed, bediening was goed. Het was gewoon heel erg lekker”, vertellen de testers.

De lage prijs van snacks bij de Haphoek oogstte bewondering van het koppel: “2 voor 1.20?.” De frikandellen zijn wel dunner dan die bij Verhage, maar: “Terecht een sticker”, volgens Frank Stout.

De frikandel van Onder de Molen is een bijzondere, de XXL frikandel. En dat vraagt om de nodige grapjes. Franks Stout: “Het gaat toch niet om de lengte?” “In dit geval wel”, volgens de medewerkster. “Het gaat erom hoe hard hij is Frank”, reageert Ed Aldus.

Lees ook

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."