gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse frikandellentest door Ed Aldus en Frank Stout

3c2af99b9bcbf270d91ca4b63a0afc22

Het mooiste product van Dordrecht is volgens RTV Rijnmond niet de binnenstad, maar een uitvinding uit 1954: de frikandel. “Lekker vet”, aldus weerman Ed Aldus. De weerman ging samen met verslaggever Frank Stout op pad om de beste frikandel te vinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het koppel bezocht drie zaken: Verhage, Haphoek en Onder de Molen. Maar krijgen de zaken een “goedgekeurd sticker”? De frikandel van Verhage viel in de smaak: “Smaak was goed, gewicht was goed, saus was goed, bediening was goed. Het was gewoon heel erg lekker”, vertellen de testers.

De lage prijs van snacks bij de Haphoek oogstte bewondering van het koppel: “2 voor 1.20?.” De frikandellen zijn wel dunner dan die bij Verhage, maar: “Terecht een sticker”, volgens Frank Stout.

De frikandel van Onder de Molen is een bijzondere, de XXL frikandel. En dat vraagt om de nodige grapjes. Franks Stout: “Het gaat toch niet om de lengte?” “In dit geval wel”, volgens de medewerkster. “Het gaat erom hoe hard hij is Frank”, reageert Ed Aldus.

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.