gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gaat de Passion schilderen

60243fc11160887886f9d2ea71fb2a12

Nog één nachtje slapen, dan vindt het Televisiespektakel The Passion plaats in Dordrecht. De finale van de muzikale Paasvertelling vindt plaats in het Maartensgat, voor de Dordtse Renée van den Kerkhof het moment om haar schildersezel erbij te pakken en dit vast te leggen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik ga tijdens de Passion schilderen", vertelt Van den Kerkhof, die in het dagelijks leven illustratietekenaar is. "Ik ga een impressie maken van het evenement, de samenkomst op doek. Dus echt met acrylverf op een groot canvas wil ik gedurende de dag een beeld vangen."

Voor haar werk schildert de Dordtse onder andere bruiloften, maar ze maakt bijvoorbeeld ook rechtbanktekeningen. Het idee om The Passion vast te leggen komt dan ook niet uit de lucht vallen. "Het is een live-time-evenement. Hier op deze locatie met zoveel mensen dat wil ik graag vangen."

Van den Kerkhof zal donderdag dan ook langs de kade, in de buurt van het podium in het Maartensgat staan. "Ik wil mooi zicht op de kerk en het podium en midden tussen de bezoekers staan."

Hoe groot het schilderij wordt, weet Van den Kerkhof nog niet zeker. "Ik zou het zelf mooi vinden om een doek te hebben van 12 bij 12 decimeter, omdat Jezus natuurlijk 12 discipelen had. Daar kan ik lekker expressief met de kwast aan de slag."

Wat er na afloop van The Passion met het schilderij gaat gebeuren is nog niet bekend. "In principe is al mijn werk te koop. Ik maak het niet in opdracht van iemand. Als er iemand is die het wil kopen, dan kan hij bij mij aankloppen."

Lees ook

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.