gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gaat de Passion schilderen

60243fc11160887886f9d2ea71fb2a12

Nog één nachtje slapen, dan vindt het Televisiespektakel The Passion plaats in Dordrecht. De finale van de muzikale Paasvertelling vindt plaats in het Maartensgat, voor de Dordtse Renée van den Kerkhof het moment om haar schildersezel erbij te pakken en dit vast te leggen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik ga tijdens de Passion schilderen", vertelt Van den Kerkhof, die in het dagelijks leven illustratietekenaar is. "Ik ga een impressie maken van het evenement, de samenkomst op doek. Dus echt met acrylverf op een groot canvas wil ik gedurende de dag een beeld vangen."

Voor haar werk schildert de Dordtse onder andere bruiloften, maar ze maakt bijvoorbeeld ook rechtbanktekeningen. Het idee om The Passion vast te leggen komt dan ook niet uit de lucht vallen. "Het is een live-time-evenement. Hier op deze locatie met zoveel mensen dat wil ik graag vangen."

Van den Kerkhof zal donderdag dan ook langs de kade, in de buurt van het podium in het Maartensgat staan. "Ik wil mooi zicht op de kerk en het podium en midden tussen de bezoekers staan."

Hoe groot het schilderij wordt, weet Van den Kerkhof nog niet zeker. "Ik zou het zelf mooi vinden om een doek te hebben van 12 bij 12 decimeter, omdat Jezus natuurlijk 12 discipelen had. Daar kan ik lekker expressief met de kwast aan de slag."

Wat er na afloop van The Passion met het schilderij gaat gebeuren is nog niet bekend. "In principe is al mijn werk te koop. Ik maak het niet in opdracht van iemand. Als er iemand is die het wil kopen, dan kan hij bij mij aankloppen."

Lees ook

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.