gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gaat de Passion schilderen

60243fc11160887886f9d2ea71fb2a12

Nog één nachtje slapen, dan vindt het Televisiespektakel The Passion plaats in Dordrecht. De finale van de muzikale Paasvertelling vindt plaats in het Maartensgat, voor de Dordtse Renée van den Kerkhof het moment om haar schildersezel erbij te pakken en dit vast te leggen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik ga tijdens de Passion schilderen", vertelt Van den Kerkhof, die in het dagelijks leven illustratietekenaar is. "Ik ga een impressie maken van het evenement, de samenkomst op doek. Dus echt met acrylverf op een groot canvas wil ik gedurende de dag een beeld vangen."

Voor haar werk schildert de Dordtse onder andere bruiloften, maar ze maakt bijvoorbeeld ook rechtbanktekeningen. Het idee om The Passion vast te leggen komt dan ook niet uit de lucht vallen. "Het is een live-time-evenement. Hier op deze locatie met zoveel mensen dat wil ik graag vangen."

Van den Kerkhof zal donderdag dan ook langs de kade, in de buurt van het podium in het Maartensgat staan. "Ik wil mooi zicht op de kerk en het podium en midden tussen de bezoekers staan."

Hoe groot het schilderij wordt, weet Van den Kerkhof nog niet zeker. "Ik zou het zelf mooi vinden om een doek te hebben van 12 bij 12 decimeter, omdat Jezus natuurlijk 12 discipelen had. Daar kan ik lekker expressief met de kwast aan de slag."

Wat er na afloop van The Passion met het schilderij gaat gebeuren is nog niet bekend. "In principe is al mijn werk te koop. Ik maak het niet in opdracht van iemand. Als er iemand is die het wil kopen, dan kan hij bij mij aankloppen."

Lees ook

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.