gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gaat de Passion schilderen

60243fc11160887886f9d2ea71fb2a12

Nog één nachtje slapen, dan vindt het Televisiespektakel The Passion plaats in Dordrecht. De finale van de muzikale Paasvertelling vindt plaats in het Maartensgat, voor de Dordtse Renée van den Kerkhof het moment om haar schildersezel erbij te pakken en dit vast te leggen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Ik ga tijdens de Passion schilderen", vertelt Van den Kerkhof, die in het dagelijks leven illustratietekenaar is. "Ik ga een impressie maken van het evenement, de samenkomst op doek. Dus echt met acrylverf op een groot canvas wil ik gedurende de dag een beeld vangen."

Voor haar werk schildert de Dordtse onder andere bruiloften, maar ze maakt bijvoorbeeld ook rechtbanktekeningen. Het idee om The Passion vast te leggen komt dan ook niet uit de lucht vallen. "Het is een live-time-evenement. Hier op deze locatie met zoveel mensen dat wil ik graag vangen."

Van den Kerkhof zal donderdag dan ook langs de kade, in de buurt van het podium in het Maartensgat staan. "Ik wil mooi zicht op de kerk en het podium en midden tussen de bezoekers staan."

Hoe groot het schilderij wordt, weet Van den Kerkhof nog niet zeker. "Ik zou het zelf mooi vinden om een doek te hebben van 12 bij 12 decimeter, omdat Jezus natuurlijk 12 discipelen had. Daar kan ik lekker expressief met de kwast aan de slag."

Wat er na afloop van The Passion met het schilderij gaat gebeuren is nog niet bekend. "In principe is al mijn werk te koop. Ik maak het niet in opdracht van iemand. Als er iemand is die het wil kopen, dan kan hij bij mij aankloppen."

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.