gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerde BP Award stelt portretten tentoon

8de3b50479ad7760b30f19669643daa2

De schilderijen van de Dordtse portretschilder Marco Krauwinkel zijn sinds dit weekend te zien in WG Galerie op de Aardappelmarkt. Hij schildert pas 5 jaar, maar is al genomineerd voor de BP Award van de National Portrait Gallery in Londen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voordat Krauwinkel zich toelegde op het schildren studeerde hij aan de Pedagogisch Technische Hogeschool en heeft jaren als docent gewerkt. Zijn fascinatie voor het schilderen van portretten is ontstaan in 2014 tijdens een bezoek aan het Rijksmuseum Amsterdam. "Ik werd gegrepen door de illusie van een levend mens dat weergegeven is op doek."

Zijn werk in olieverf is dan ook geinspireerd door de 'oude meesters' uit de 17e eeuw. In zijn schilderen valt dan ook het sterke licht-donker contrast en de kleurkeuze op. Maar voordat zijn werk in Dordt te zien kon zijn, moest hij wel bij zijn opdrachtgevers te rade."Het zijn werken die ik in opdracht gemaakt heb, die schilderijen heb ik dus mij mensen thuis terug moeten halen, moeten lenen om ze hier op te hangen."

De schilderijen van Krauwinkel zijn tot en met 29 december te bewonderen op de Aardappelmakrt. De WG Galerie is elke weekend open vanaf 12:00 uur tot en met 17:00 uur en op afspraak. &t=30s

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.