gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse genomineerde BP Award stelt portretten tentoon

8de3b50479ad7760b30f19669643daa2

De schilderijen van de Dordtse portretschilder Marco Krauwinkel zijn sinds dit weekend te zien in WG Galerie op de Aardappelmarkt. Hij schildert pas 5 jaar, maar is al genomineerd voor de BP Award van de National Portrait Gallery in Londen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voordat Krauwinkel zich toelegde op het schildren studeerde hij aan de Pedagogisch Technische Hogeschool en heeft jaren als docent gewerkt. Zijn fascinatie voor het schilderen van portretten is ontstaan in 2014 tijdens een bezoek aan het Rijksmuseum Amsterdam. "Ik werd gegrepen door de illusie van een levend mens dat weergegeven is op doek."

Zijn werk in olieverf is dan ook geinspireerd door de 'oude meesters' uit de 17e eeuw. In zijn schilderen valt dan ook het sterke licht-donker contrast en de kleurkeuze op. Maar voordat zijn werk in Dordt te zien kon zijn, moest hij wel bij zijn opdrachtgevers te rade."Het zijn werken die ik in opdracht gemaakt heb, die schilderijen heb ik dus mij mensen thuis terug moeten halen, moeten lenen om ze hier op te hangen."

De schilderijen van Krauwinkel zijn tot en met 29 december te bewonderen op de Aardappelmakrt. De WG Galerie is elke weekend open vanaf 12:00 uur tot en met 17:00 uur en op afspraak. &t=30s

Lees ook

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.