Dordrecht, Netherlands

Dordtse genomineerde BP Award stelt portretten tentoon

De schilderijen van de Dordtse portretschilder Marco Krauwinkel zijn sinds dit weekend te zien in WG Galerie op de Aardappelmarkt. Hij schildert pas 5 jaar, maar is al genomineerd voor de BP Award van de National Portrait Gallery in Londen.
Petra Scheurwater | 6 november 2019 11:51 | Aangepast op 6 november 2019 11:51
Voordat Krauwinkel zich toelegde op het schildren studeerde hij aan de Pedagogisch Technische Hogeschool en heeft jaren als docent gewerkt. Zijn fascinatie voor het schilderen van portretten is ontstaan in 2014 tijdens een bezoek aan het Rijksmuseum Amsterdam. "Ik werd gegrepen door de illusie van een levend mens dat weergegeven is op doek."

Zijn werk in olieverf is dan ook geinspireerd door de 'oude meesters' uit de 17e eeuw. In zijn schilderen valt dan ook het sterke licht-donker contrast en de kleurkeuze op. Maar voordat zijn werk in Dordt te zien kon zijn, moest hij wel bij zijn opdrachtgevers te rade."Het zijn werken die ik in opdracht gemaakt heb, die schilderijen heb ik dus mij mensen thuis terug moeten halen, moeten lenen om ze hier op te hangen."

De schilderijen van Krauwinkel zijn tot en met 29 december te bewonderen op de Aardappelmakrt. De WG Galerie is elke weekend open vanaf 12:00 uur tot en met 17:00 uur en op afspraak. &t=30s

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...