gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gevangenen werkten ook met chroom

b9fac0df178e65c818aaff8467018c9a.jpg

Ook in de gevangenis van Dordrecht hebben gedetineerden gewerkt met hout waarin mogelijk de giftige stof chroom is verwerkt. Dat bevestigt het Ministerie van Justitie en Veiligheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In juli van dit jaar werd het houtbewerken door gevangenen in verschillende gevangenissen gestopt, maar niet in Dordrecht. Een maand later gebeurde dat wel.

Volgens het ministerie omdat bij een eerste controle geen chroom-6 werd aangetroffen. Toen bij een andere gevangenis in hout van dezelfde leverancier wel chroom werd aangetroffen, is het hout in Dordtse gevangenis opnieuw gecontroleerd.

Het houtbewerken in gevangenissen is een vrijetijdsbesteding. Tot nu toe hebben een oud-cipier en een ex-gevangene zicht gemeld met klachten, laat een woordvoerder weten.

Hout wordt soms geïmpregneerd met chroom-6 zodat het minder snel verrot. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt in houten speeltoestellen en picknicktafels.

Lees ook

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.