gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gevangenen werkten ook met chroom

b9fac0df178e65c818aaff8467018c9a

Ook in de gevangenis van Dordrecht hebben gedetineerden gewerkt met hout waarin mogelijk de giftige stof chroom is verwerkt. Dat bevestigt het Ministerie van Justitie en Veiligheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In juli van dit jaar werd het houtbewerken door gevangenen in verschillende gevangenissen gestopt, maar niet in Dordrecht. Een maand later gebeurde dat wel.

Volgens het ministerie omdat bij een eerste controle geen chroom-6 werd aangetroffen. Toen bij een andere gevangenis in hout van dezelfde leverancier wel chroom werd aangetroffen, is het hout in Dordtse gevangenis opnieuw gecontroleerd.

Het houtbewerken in gevangenissen is een vrijetijdsbesteding. Tot nu toe hebben een oud-cipier en een ex-gevangene zicht gemeld met klachten, laat een woordvoerder weten.

Hout wordt soms geïmpregneerd met chroom-6 zodat het minder snel verrot. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt in houten speeltoestellen en picknicktafels.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.