gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gevangenen werkten ook met chroom

b9fac0df178e65c818aaff8467018c9a.jpg

Ook in de gevangenis van Dordrecht hebben gedetineerden gewerkt met hout waarin mogelijk de giftige stof chroom is verwerkt. Dat bevestigt het Ministerie van Justitie en Veiligheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In juli van dit jaar werd het houtbewerken door gevangenen in verschillende gevangenissen gestopt, maar niet in Dordrecht. Een maand later gebeurde dat wel.

Volgens het ministerie omdat bij een eerste controle geen chroom-6 werd aangetroffen. Toen bij een andere gevangenis in hout van dezelfde leverancier wel chroom werd aangetroffen, is het hout in Dordtse gevangenis opnieuw gecontroleerd.

Het houtbewerken in gevangenissen is een vrijetijdsbesteding. Tot nu toe hebben een oud-cipier en een ex-gevangene zicht gemeld met klachten, laat een woordvoerder weten.

Hout wordt soms geïmpregneerd met chroom-6 zodat het minder snel verrot. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt in houten speeltoestellen en picknicktafels.

Lees ook

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.