gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gevangenen werkten ook met chroom

b9fac0df178e65c818aaff8467018c9a

Ook in de gevangenis van Dordrecht hebben gedetineerden gewerkt met hout waarin mogelijk de giftige stof chroom is verwerkt. Dat bevestigt het Ministerie van Justitie en Veiligheid.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In juli van dit jaar werd het houtbewerken door gevangenen in verschillende gevangenissen gestopt, maar niet in Dordrecht. Een maand later gebeurde dat wel.

Volgens het ministerie omdat bij een eerste controle geen chroom-6 werd aangetroffen. Toen bij een andere gevangenis in hout van dezelfde leverancier wel chroom werd aangetroffen, is het hout in Dordtse gevangenis opnieuw gecontroleerd.

Het houtbewerken in gevangenissen is een vrijetijdsbesteding. Tot nu toe hebben een oud-cipier en een ex-gevangene zicht gemeld met klachten, laat een woordvoerder weten.

Hout wordt soms geïmpregneerd met chroom-6 zodat het minder snel verrot. Het wordt bijvoorbeeld gebruikt in houten speeltoestellen en picknicktafels.

Lees ook

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”