gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gymnasiasten debatteren op NK

da9faa7222d819e48d25a11d6e6b0162

Het Johan de Wittgymnasium doet 30 november mee aan de laatste voorronde van het NK Debatteren voor scholieren in Haarlem. Zij gaan het daar hebben over de LHBT-emancipatie, alcoholaccijnzen en het al dan niet invoeren van de stemplicht voor iedereen onder de 25 jaar.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Leerlingen van het Johan de Witt Gymnasium zullen 30 november naar de gastlocatie van het Mendel college reizen. Dit college is een uitgesproken debatschool en leert leerlingen te denken en te redeneren vanuit verschillende invalshoeken.

Het NK Debatteren voor scholieren wordt al sinds 1998 georganiseerd door Stichting Nederlands Debat Instituut. Het doel is dat leerlingen leren om naar anderen te luisteren, overtuigender te laten spreken en nieuwsgierig te maken.

De finale van het NK Debatteren voor scholieren zal plaatsvinden op de universiteit van Utrecht op 26 januari 2019. Hier zullen de 30 beste scholen het tegen elkaar opnemen.

Lees ook

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.