gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse jongeren voelen zich onveilig

8329c16b9f78028de51b5e695252f5fd.jpg

De Jongerenraad heeft eind 2018 onderzoek gedaan naar hoe veilig jongeren zich voelen binnen en buiten woonwijken in Dordrecht. Daaraan deden 817 deelnemers mee. Dat onderzoek werd gedaan nadat de gemeente met een integraal veiligheidsbeleid kwam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vonden dat de jongeren niet goed meegenomen waren in het plan. Daarom hebben wij een enquête gehouden", vertelt voorzitter van de jongerenraad Britte Oosterwijk. "Op scholen zit het over het algemeen wel goed. In de wijken was het wel schokkend dat niet iedereen zich goed voelt."


Volgens het onderzoek voelt 75 procent van de jongeren zich niet veilig buiten de eigen wijk. In de eigen wijk ligt dat percentage lager. Ruim 57 procent voelt zich daar onveilig. "Ik denk dat dat komt doordat er toch veel dingen mis gaan op straat zoals intimidatie en catcalling (straatintimidatie, red.)", zegt Oosterwijk.


Betere zichtbaarheid van handhaving en politie zou bijdragen aan het veiligheidsgevoel. Binnenkort start de jongerenraad met een vervolgonderzoek.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.