gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse jongeren voelen zich onveilig

8329c16b9f78028de51b5e695252f5fd

De Jongerenraad heeft eind 2018 onderzoek gedaan naar hoe veilig jongeren zich voelen binnen en buiten woonwijken in Dordrecht. Daaraan deden 817 deelnemers mee. Dat onderzoek werd gedaan nadat de gemeente met een integraal veiligheidsbeleid kwam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vonden dat de jongeren niet goed meegenomen waren in het plan. Daarom hebben wij een enquête gehouden", vertelt voorzitter van de jongerenraad Britte Oosterwijk. "Op scholen zit het over het algemeen wel goed. In de wijken was het wel schokkend dat niet iedereen zich goed voelt."


Volgens het onderzoek voelt 75 procent van de jongeren zich niet veilig buiten de eigen wijk. In de eigen wijk ligt dat percentage lager. Ruim 57 procent voelt zich daar onveilig. "Ik denk dat dat komt doordat er toch veel dingen mis gaan op straat zoals intimidatie en catcalling (straatintimidatie, red.)", zegt Oosterwijk.


Betere zichtbaarheid van handhaving en politie zou bijdragen aan het veiligheidsgevoel. Binnenkort start de jongerenraad met een vervolgonderzoek.

Lees ook

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

PSX_20261028_200553

Automobilist rijdt onder invloed tegen boom

Aan de Peppelweg in Groot-Ammers is woensdagavond een auto tegen een boom gebotst. De bestuurder bleek na tests onder invloed te zijn van alcohol. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis.