gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse jongeren voelen zich onveilig

8329c16b9f78028de51b5e695252f5fd

De Jongerenraad heeft eind 2018 onderzoek gedaan naar hoe veilig jongeren zich voelen binnen en buiten woonwijken in Dordrecht. Daaraan deden 817 deelnemers mee. Dat onderzoek werd gedaan nadat de gemeente met een integraal veiligheidsbeleid kwam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vonden dat de jongeren niet goed meegenomen waren in het plan. Daarom hebben wij een enquête gehouden", vertelt voorzitter van de jongerenraad Britte Oosterwijk. "Op scholen zit het over het algemeen wel goed. In de wijken was het wel schokkend dat niet iedereen zich goed voelt."


Volgens het onderzoek voelt 75 procent van de jongeren zich niet veilig buiten de eigen wijk. In de eigen wijk ligt dat percentage lager. Ruim 57 procent voelt zich daar onveilig. "Ik denk dat dat komt doordat er toch veel dingen mis gaan op straat zoals intimidatie en catcalling (straatintimidatie, red.)", zegt Oosterwijk.


Betere zichtbaarheid van handhaving en politie zou bijdragen aan het veiligheidsgevoel. Binnenkort start de jongerenraad met een vervolgonderzoek.

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.