gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse jongeren voelen zich onveilig

8329c16b9f78028de51b5e695252f5fd

De Jongerenraad heeft eind 2018 onderzoek gedaan naar hoe veilig jongeren zich voelen binnen en buiten woonwijken in Dordrecht. Daaraan deden 817 deelnemers mee. Dat onderzoek werd gedaan nadat de gemeente met een integraal veiligheidsbeleid kwam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vonden dat de jongeren niet goed meegenomen waren in het plan. Daarom hebben wij een enquête gehouden", vertelt voorzitter van de jongerenraad Britte Oosterwijk. "Op scholen zit het over het algemeen wel goed. In de wijken was het wel schokkend dat niet iedereen zich goed voelt."


Volgens het onderzoek voelt 75 procent van de jongeren zich niet veilig buiten de eigen wijk. In de eigen wijk ligt dat percentage lager. Ruim 57 procent voelt zich daar onveilig. "Ik denk dat dat komt doordat er toch veel dingen mis gaan op straat zoals intimidatie en catcalling (straatintimidatie, red.)", zegt Oosterwijk.


Betere zichtbaarheid van handhaving en politie zou bijdragen aan het veiligheidsgevoel. Binnenkort start de jongerenraad met een vervolgonderzoek.

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.