gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse jongeren voelen zich onveilig

8329c16b9f78028de51b5e695252f5fd

De Jongerenraad heeft eind 2018 onderzoek gedaan naar hoe veilig jongeren zich voelen binnen en buiten woonwijken in Dordrecht. Daaraan deden 817 deelnemers mee. Dat onderzoek werd gedaan nadat de gemeente met een integraal veiligheidsbeleid kwam.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Wij vonden dat de jongeren niet goed meegenomen waren in het plan. Daarom hebben wij een enquête gehouden", vertelt voorzitter van de jongerenraad Britte Oosterwijk. "Op scholen zit het over het algemeen wel goed. In de wijken was het wel schokkend dat niet iedereen zich goed voelt."


Volgens het onderzoek voelt 75 procent van de jongeren zich niet veilig buiten de eigen wijk. In de eigen wijk ligt dat percentage lager. Ruim 57 procent voelt zich daar onveilig. "Ik denk dat dat komt doordat er toch veel dingen mis gaan op straat zoals intimidatie en catcalling (straatintimidatie, red.)", zegt Oosterwijk.


Betere zichtbaarheid van handhaving en politie zou bijdragen aan het veiligheidsgevoel. Binnenkort start de jongerenraad met een vervolgonderzoek.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.