gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse LEGO-fanaat maakt Waldorf & Statler

Dordtenaar Alex de Jong heeft met tienduizend LEGO-steentjes Waldorf & Statler nagemaakt. Hij werkte vijf maanden aan de twee mopperkontje op het balkon van de Muppet Show. De Jong deed er vijf maanden over.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Zijn creatie ging eind vorig jaar naar een LEGO-beurs in Portugal, maar is nu na allerlei omzwervingen terug bij hem thuis in Dordrecht. "Mijn mooiste tot nu toe", zegt De Jong over zijn bouwwerk, dat geheel uit originele steentjes is opgebouwd.

"Veel mensen denken dat ik er aan geknutseld heb, of LEGO gevraagd heb om speciale stukjes te leveren, maar da's echt niet zo", bezweert hij. "De grootste uitdaging van elk project is het gezicht. Je moet meteen zien om wie het gaat."

Bij Waldorf en Statler is dat uitstekend geslaagd, maar in de huiskamer van De Jong, die veel weg heeft van een showroom, zijn tal van Muppet-, Disney- en andere figuren te bewonderen in allerlei maten.

"Ik heb Frans Bauer zelfs een keer op ware grootte gemaakt. Zittend op een bankje. Daar kun je naast gaan zitten en samen met hem op de foto. LEGO heeft Frans overgenomen, die toert nu door het hele land", vertelt De Jong.

Als kind was al idolaat van LEGO: "Dat zakte later weg, maar kwam twaalf jaar geleden plots weer terug. Ik zag iets moois en m'n vrouw moedigde me aan om het gewoon te kopen. Sindsdien ben ik weer helemaal aan deze hobby verslingerd".

Ten koste van z'n gezin gaat het gelukkig niet: "Voor vrouw en kind heb ik tijd, voor LEGO máák ik tijd", verduidelijkt de Dordtenaar. Zijn volgende project wordt Tinkebel: "En die hoop ik in oktober af te hebben, dan kan ze mee naar de grote LEGO-beurs in Utrecht."

Wie niet zo lang wil wachten om de werken van De Jong te zien kan ook terecht op een beurs in Nieuw Vennep (19-21 mei) en op de modelbouwshow tijdens Dordt in Stoom, op 26 en 27 mei.

Lees ook

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.