gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse organiseert benefietconcert

In De Oude School in Dubbeldam organiseert Dordtenaar Truus Treep aanstaande zondag een benefietconcert. Zij is vrijwilliger bij de stichting Dordrecht-Bamenda, die Dordtenaren stimuleert om contact te leggen met inwoners van de Afrikaanse stad Bamenda in Kameroen. Dordrecht heeft een stedenband met Bamenda.

Vera Willers |  | Aangepast op
Treep wil met dit benefietconcert geld ophalen voor de bouw van een speel- en leerlokaal bij een speciale basisschool voor dove kinderen, de Integrated School for the Deaf Mbingo. De school is de enige in de regio die goed onderwijs biedt aan dove kinderen, waardoor hij erg populair is. Het speel- en leerlokaal is nodig om jonge kinderen al spelenderwijs gebarentaal, lezen en schrijven aan te leren. Daarnaast zal het lokaal de integratie van dove en horende kinderen moeten bevorderen, doordat de kinderen van de reguliere school les zullen krijgen samen met de dove kinderen.

De zaal opent om 14.00 uur. Een kaartje kost €15,-. Meer informatie kunt u vinden op http://www.dordrecht-bamenda.nl/projecten/speel-leerlokaal/. 

Lees ook

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”