gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse redders naar WK Lifesaving

4f2a5c1d3bfb2360a5ae9b99b1eb314a

De Nederlandse afvaardiging voor het wereldkampioenschap Lifesaving bestaat bijna volledig uit Dordtse leden van de reddingsbrigade. Slechts een van de twaalf sporters komt niet uit Dordrecht, het WK vindt van november tot december plaats in Adelaide.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Lifesaving is een uitdagende sport verteld Jacqueline Reijerink: “Het lijkt op reddingszwemmen maar het is wel wat anders, het gaat om wedstrijden waarbij je een pop moet redden maar ook met een kano een afstand moet afleggen.”


De reden voor het grote aantal Dordtenaren in de nationale ploeg ligt volgens Reijerink aan Dordrecht: “Onze sporters kunnen in de Sportboulevard dagelijks trainen, ook zijn onze trainers heel goed. Onze faciliteiten zijn uitstekend.”


Naast het nationale team gaat er ook een team van Dordtse reddingsbrigade zelf naar het WK. Zij strijden in de brigadeklasse, het nationale team tegen andere landen.

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.