gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse vinding maakt asbestverwijdering veel goedkoper

ca600522b06f873ea7205a5b9465e3fc

Asbestverwijdering uit woningen kan veel goedkoper dankzij een Dordtse uitvinding. Het bedrijf Batteryspray past de methode al toe bij bedrijven en werkt nu aan een manier om dit ook in woningen te doen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Eigenlijk is onze methode heel simpel", zegt eigenaar en uitvinder Edwin Buijsman. "We maken het asbest nat, zodat vezels niet kunnen gaan zweven. Dat kun je doen met een douchekop of zo, maar dan krijg je wateroverlast in je huis. Wij gebruiken een vernevelaar."

Buijsman vervolgt: "Ons apparaat gebruikt vier liter water in een uur en produceert een nevel, die voldoende is om asbest veilig te isoleren en verwijderen."

Als de methode in woningen inderdaad bruikbaar is ("ik zou niet weten waarom niet", zegt Buijsman) zijn er geen dure voorzorgsmaatregelen en mannen in witte pakken meer nodig.

"We verwijderen asbest snel, veilig en goedkoper. Het levert ook veel extra werkgelegenheid op, verwacht ik." Enige uitzondering is bruin asbest. Daarvoor werkt de methode (nog) niet.

Voor deze ontwikkeling heeft het bedrijf 15 duizend euro subsidie gekregen van de Drechtsteden.

Asbest wordt in het verleden veel toegepast, totdat duidelijk werd dat het longkanker veroorzaakt. Sinds 1992 gelden daarom ook strenge regels om het spul te verwijderen.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."