gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse vinding maakt asbestverwijdering veel goedkoper

ca600522b06f873ea7205a5b9465e3fc

Asbestverwijdering uit woningen kan veel goedkoper dankzij een Dordtse uitvinding. Het bedrijf Batteryspray past de methode al toe bij bedrijven en werkt nu aan een manier om dit ook in woningen te doen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Eigenlijk is onze methode heel simpel", zegt eigenaar en uitvinder Edwin Buijsman. "We maken het asbest nat, zodat vezels niet kunnen gaan zweven. Dat kun je doen met een douchekop of zo, maar dan krijg je wateroverlast in je huis. Wij gebruiken een vernevelaar."

Buijsman vervolgt: "Ons apparaat gebruikt vier liter water in een uur en produceert een nevel, die voldoende is om asbest veilig te isoleren en verwijderen."

Als de methode in woningen inderdaad bruikbaar is ("ik zou niet weten waarom niet", zegt Buijsman) zijn er geen dure voorzorgsmaatregelen en mannen in witte pakken meer nodig.

"We verwijderen asbest snel, veilig en goedkoper. Het levert ook veel extra werkgelegenheid op, verwacht ik." Enige uitzondering is bruin asbest. Daarvoor werkt de methode (nog) niet.

Voor deze ontwikkeling heeft het bedrijf 15 duizend euro subsidie gekregen van de Drechtsteden.

Asbest wordt in het verleden veel toegepast, totdat duidelijk werd dat het longkanker veroorzaakt. Sinds 1992 gelden daarom ook strenge regels om het spul te verwijderen.

Lees ook

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.