gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse voedselbank gered door reacties op oproep nieuwe teamleiders

25786b092399ce41860adf20d4d174f6

De Dordtse Voedselbank deed eind maart een schreeuw om hulp. Eten was er namelijk genoeg, maar teamleiders om het eten verantwoord te kunnen verdelen, ontbraken. De meeste teamleiders vielen namelijk in de kwetsbare doelgroep van het coronavirus en konden daarom niet ingezet worden. Gelukkig meldden zich na de oproep van RTV Dordrecht nieuwe teamleiders vanuit alle hoeken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“Na de tv-uitzending hebben we veel reacties gehad”, zegt Matthijs van Muijen van de Voedselbank Dordrecht. Zo boden een aantal ervaren teamleiders van een supermarktketen zich aan en drie teamleiders van een restaurant. Ook kwam er hulp vanuit het Rode Kruis en helpt een slager die ZZP’er is. “We zijn blij dat we een aantal goede mensen hebben gevonden en trots op hen dat ze zo snel zijn ingewerkt", aldus Matthijs.

Waar de toekomst van de Voedselbank Dordrecht er even onzeker uit zag door het gebrek aan teamleiders, ziet het er nu heel anders uit. “Gelukkig hoeven we nu niet te sluiten. We hebben veel steun van de samenleving. Er is op dit moment genoeg geld, voedsel én vrijwilligers. Daar zijn we dankbaar voor.”
0e47c43b7a7cd757d98f8728763115c9

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.