gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse voedselbank gered door reacties op oproep nieuwe teamleiders

25786b092399ce41860adf20d4d174f6

De Dordtse Voedselbank deed eind maart een schreeuw om hulp. Eten was er namelijk genoeg, maar teamleiders om het eten verantwoord te kunnen verdelen, ontbraken. De meeste teamleiders vielen namelijk in de kwetsbare doelgroep van het coronavirus en konden daarom niet ingezet worden. Gelukkig meldden zich na de oproep van RTV Dordrecht nieuwe teamleiders vanuit alle hoeken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“Na de tv-uitzending hebben we veel reacties gehad”, zegt Matthijs van Muijen van de Voedselbank Dordrecht. Zo boden een aantal ervaren teamleiders van een supermarktketen zich aan en drie teamleiders van een restaurant. Ook kwam er hulp vanuit het Rode Kruis en helpt een slager die ZZP’er is. “We zijn blij dat we een aantal goede mensen hebben gevonden en trots op hen dat ze zo snel zijn ingewerkt", aldus Matthijs.

Waar de toekomst van de Voedselbank Dordrecht er even onzeker uit zag door het gebrek aan teamleiders, ziet het er nu heel anders uit. “Gelukkig hoeven we nu niet te sluiten. We hebben veel steun van de samenleving. Er is op dit moment genoeg geld, voedsel én vrijwilligers. Daar zijn we dankbaar voor.”
0e47c43b7a7cd757d98f8728763115c9

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.