gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse voedselbank gered door reacties op oproep nieuwe teamleiders

25786b092399ce41860adf20d4d174f6

De Dordtse Voedselbank deed eind maart een schreeuw om hulp. Eten was er namelijk genoeg, maar teamleiders om het eten verantwoord te kunnen verdelen, ontbraken. De meeste teamleiders vielen namelijk in de kwetsbare doelgroep van het coronavirus en konden daarom niet ingezet worden. Gelukkig meldden zich na de oproep van RTV Dordrecht nieuwe teamleiders vanuit alle hoeken.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
“Na de tv-uitzending hebben we veel reacties gehad”, zegt Matthijs van Muijen van de Voedselbank Dordrecht. Zo boden een aantal ervaren teamleiders van een supermarktketen zich aan en drie teamleiders van een restaurant. Ook kwam er hulp vanuit het Rode Kruis en helpt een slager die ZZP’er is. “We zijn blij dat we een aantal goede mensen hebben gevonden en trots op hen dat ze zo snel zijn ingewerkt", aldus Matthijs.

Waar de toekomst van de Voedselbank Dordrecht er even onzeker uit zag door het gebrek aan teamleiders, ziet het er nu heel anders uit. “Gelukkig hoeven we nu niet te sluiten. We hebben veel steun van de samenleving. Er is op dit moment genoeg geld, voedsel én vrijwilligers. Daar zijn we dankbaar voor.”
0e47c43b7a7cd757d98f8728763115c9

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

chrishoogerwaard

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

Laanvanrigaaaa

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.