Dordrecht, Netherlands

Dordtse voedselbank gered door reacties op oproep nieuwe teamleiders

De Dordtse Voedselbank deed eind maart een schreeuw om hulp. Eten was er namelijk genoeg, maar teamleiders om het eten verantwoord te kunnen verdelen, ontbraken. De meeste teamleiders vielen namelijk in de kwetsbare doelgroep van het coronavirus en konden daarom niet ingezet worden. Gelukkig meldden zich na de oproep van RTV Dordrecht nieuwe teamleiders vanuit alle hoeken.
Nynke Cuperus | 15 april 2020 16:25 | Aangepast op 15 april 2020 16:25
“Na de tv-uitzending hebben we veel reacties gehad”, zegt Matthijs van Muijen van de Voedselbank Dordrecht. Zo boden een aantal ervaren teamleiders van een supermarktketen zich aan en drie teamleiders van een restaurant. Ook kwam er hulp vanuit het Rode Kruis en helpt een slager die ZZP’er is. “We zijn blij dat we een aantal goede mensen hebben gevonden en trots op hen dat ze zo snel zijn ingewerkt", aldus Matthijs.

Waar de toekomst van de Voedselbank Dordrecht er even onzeker uit zag door het gebrek aan teamleiders, ziet het er nu heel anders uit. “Gelukkig hoeven we nu niet te sluiten. We hebben veel steun van de samenleving. Er is op dit moment genoeg geld, voedsel én vrijwilligers. Daar zijn we dankbaar voor.”

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...