gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Vrije School viert 40e verjaardag

5f377db3fb607627907d37714452d401.jpg

Aan de Dubbelmondestraat was het donderdagochtend feest. De Dordtse Vrije School bestaat namelijk 40 jaar. Dit wordt uitgebreid gevierd, met een uitgebreid onbijt en onthulling van twee kunstwerken is dan ook officieel het startschot gegeven aan de festiviteiten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We zijn eigenlijk gisterenavond al begonnen, toen hadden we een lezing van een Braziliaanse die een Vrije School heeft opgericht in Sao Paolo", vertelt Ria van der Kraan, directrice van de Dordtse Vrije School. "Vrijdag gaan we met alle Vrije Schoolleraren naar een groot evenement in Utrecht. Ook wordt er volgende week een tentoonstelling over onze school geopend in het Dordtse onderwijsmuseum."

De Vrije School is nog steeds erg populair, elk jaar komen er leerlingen bij. "De Vrije School groeit enorm, daar zijn we blij mee want dat is een teken dat we het goed doen. We groeien met een klas per jaar, omdat we blijkbaar passen in deze tijd, en dat moeten we vieren."

&t=6s

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.