gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Vrije School viert 40e verjaardag

5f377db3fb607627907d37714452d401

Aan de Dubbelmondestraat was het donderdagochtend feest. De Dordtse Vrije School bestaat namelijk 40 jaar. Dit wordt uitgebreid gevierd, met een uitgebreid onbijt en onthulling van twee kunstwerken is dan ook officieel het startschot gegeven aan de festiviteiten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We zijn eigenlijk gisterenavond al begonnen, toen hadden we een lezing van een Braziliaanse die een Vrije School heeft opgericht in Sao Paolo", vertelt Ria van der Kraan, directrice van de Dordtse Vrije School. "Vrijdag gaan we met alle Vrije Schoolleraren naar een groot evenement in Utrecht. Ook wordt er volgende week een tentoonstelling over onze school geopend in het Dordtse onderwijsmuseum."

De Vrije School is nog steeds erg populair, elk jaar komen er leerlingen bij. "De Vrije School groeit enorm, daar zijn we blij mee want dat is een teken dat we het goed doen. We groeien met een klas per jaar, omdat we blijkbaar passen in deze tijd, en dat moeten we vieren."

&t=6s

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.