Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD eist handhaving boerkaverbod

De VVD in Dordrecht heeft ernstige bezwaren tegen het besluit van het Albert Schweitzerziekenhuis om het boerkaverbod niet te handhaven. De burgemeester wordt in een persbericht van John van der Net opgeroepen om daarover met het ASz te gaan praten.
Gert van der Steen | 22 juli 2019 10:50 | Aangepast op 22 juli 2019 10:50
Met ingang van 1 augustus is het o.a. in zorginstellingen verboden om gezichtsbedekkende kleding te dragen. In principe kost overtreding een boete van 150 euro. Maar het Albert Schweitzerziekenhuis heeft ook de mogelijkheid om van de wet af te wijken. En vindt de toegankelijkheid van de gezondheidszorg voor iedereen belangrijker.


Woordvoerder Frank van den Elsen benadrukt dat dit geen politieke stellingname betekent. De zorg bestaat dat vrouwen die hun sluier af moeten doen het ziekenhuis zullen mijden.

Het ziekenhuis moet wel de identiteit vaststellen. Dat kan ook gebeuren door een vrouwelijke arts achter gesloten deuren.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...