gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse VVD vangt snelheidsduivels langs de Provincialeweg

De Dordtse VVD kreeg de afgelopen tijd veel klachten van bewoners over hardrijders. Fractieleden besloten dat eens zelf met een snelheidsmeter te gaan controleren langs de Provincialeweg.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Marc Merx, fractievoorzitter van de Dordtse VVD, nam zelf de snelheidsmeter ter hand ter hoogte van de Visserstuin: “Wij geloven de klachten van de mensen wel, maar we besloten zelf de proef op de som te nemen en de snelheden te meten, want dan wordt ons verhaal ook krachtiger naar de burgemeester en anderen toe.”

Niet alleen de VVD testte de snelheden van automobilisten, ook bezorgde omwonenden verzamelden zich langs de weg. Kees Abrahamse, bewoner van de wijk De Hoven, heeft er genoeg van: “Sinds de bouw van onze wijk is er op de Provincialeweg een stuk waar je geen 80 km/u mag, maar 50. Maar zo oogt de weg niet, dus mensen die vanaf het pontje komen scheuren hierlangs.” Veel bewoners maken zich zorgen om hun veiligheid en om die van hun kinderen. “De bebouwde kom-borden hangen er heel duidelijk, en er zijn hier heel veel kinderen die ‘s ochtends oversteken als ze naar school gaan. Het is een wonder dat er nog geen zware ongelukken gebeurd zijn.”

Meten is weten dus, vindt ook de VVD: “We gaan dit zeker vaker doen, op plekken waar mensen klagen over hardrijders. Zo kunnen we in kaart brengen waar wel of juist geen problemen zitten.” Een verkiezingsstunt is de snelheidsmeting volgens Merx niet: “Wij doen zulke dingen al sinds 2017. We hebben gewoon tegen elkaar gezegd: ‘Wat kunnen wij zelf doen?’ Daar is dit idee uitgekomen, want alleen roepen heeft niet zo veel effect.”

Lees ook

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.