Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD vangt snelheidsduivels langs de Provincialeweg

De Dordtse VVD kreeg de afgelopen tijd veel klachten van bewoners over hardrijders. Fractieleden besloten dat eens zelf met een snelheidsmeter te gaan controleren langs de Provincialeweg.
Alexander Eleveld | 4 februari 2022 16:17 | Aangepast op 4 februari 2022 16:17
Marc Merx, fractievoorzitter van de Dordtse VVD, nam zelf de snelheidsmeter ter hand ter hoogte van de Visserstuin: “Wij geloven de klachten van de mensen wel, maar we besloten zelf de proef op de som te nemen en de snelheden te meten, want dan wordt ons verhaal ook krachtiger naar de burgemeester en anderen toe.”

Niet alleen de VVD testte de snelheden van automobilisten, ook bezorgde omwonenden verzamelden zich langs de weg. Kees Abrahamse, bewoner van de wijk De Hoven, heeft er genoeg van: “Sinds de bouw van onze wijk is er op de Provincialeweg een stuk waar je geen 80 km/u mag, maar 50. Maar zo oogt de weg niet, dus mensen die vanaf het pontje komen scheuren hierlangs.” Veel bewoners maken zich zorgen om hun veiligheid en om die van hun kinderen. “De bebouwde kom-borden hangen er heel duidelijk, en er zijn hier heel veel kinderen die ‘s ochtends oversteken als ze naar school gaan. Het is een wonder dat er nog geen zware ongelukken gebeurd zijn.”

Meten is weten dus, vindt ook de VVD: “We gaan dit zeker vaker doen, op plekken waar mensen klagen over hardrijders. Zo kunnen we in kaart brengen waar wel of juist geen problemen zitten.” Een verkiezingsstunt is de snelheidsmeting volgens Merx niet: “Wij doen zulke dingen al sinds 2017. We hebben gewoon tegen elkaar gezegd: ‘Wat kunnen wij zelf doen?’ Daar is dit idee uitgekomen, want alleen roepen heeft niet zo veel effect.”

Lees ook

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

Het Glazen Huis in Dordrecht: VVD en Gewoon Dordt zien het wel zitten

De Dordtse VVD wil het Glazen Huis dit jaar naar Dordrecht halen. Dit voorstel legt de VVD samen met...

Steeds meer ongelukken op de weg: Hardinxveld-Giessendam spant de kroon

Van kop-staartbotsingen met weinig schade tot dramatische ongelukken met dodelijke afloop. Het aanta...

Uit onderzoek blijkt; ruim 58 procent zakt eerste keer afrijden in Dordrecht

Wie in één keer wil slagen voor zijn of haar rijbewijs, heeft daarop de minste kans in Dordrecht. Ui...

Volgens de Dordtse VVD mogen de gele vuilniszakken de prullenbak in

De Dordtse VVD wil de gele zakken voor plastic afval uit het straatbeeld laten verdwijnen. Dordtse b...

Ritjes in flitsende bolides leveren ruim tienduizend euro op voor Roparun

Autoliefhebbers, carspotters en een lange rij om een ritje in een bolide te maken. Dat gebeurde afge...