Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD wil geluidsoverlast motorvoertuigen aanpakken

De Dordtse VVD wil maatregelen tegen ‘geluidsasocialen’ in het verkeer. Hoewel veel weggebruikers verantwoord rijden, zijn er volgens de VVD veel andere bestuurders die met hun motor, quad, brommer of andere motorvoertuig de geluidsnorm onnodig overschrijden.
Vivian Rutte | 7 augustus 2020 15:38 | Aangepast op 7 augustus 2020 15:38
De partij noemt als locaties met veel overlast onder meer de binnenstad, de Thorbeckeweg in Crabbehof en de Eulerlaan in Sterrenburg. De VVD wil dat deze mensen worden aangepakt en bestraft, en wil dat de gemeente kijkt naar innovatieve oplossingen. Lawaaiflitsers zouden hiervoor een optie kunnen zijn. Deze maken beeldopnames van voertuigen en meten tegelijk met microfoons het geluidsniveau. Daardoor zou de pakkans aanzienlijk worden verhoogd.


Omdat dit soort maatregelen tijd kosten, wil de partij dat de gemeente in de tussentijd zorgt voor politie en/of handhavers die met onaangekondigde acties het geluid van een uitlaat meten.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...