gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse VVD wil geluidsoverlast motorvoertuigen aanpakken

24967ef6105cb804ba499e6dc7d0e0ad

De Dordtse VVD wil maatregelen tegen ‘geluidsasocialen’ in het verkeer. Hoewel veel weggebruikers verantwoord rijden, zijn er volgens de VVD veel andere bestuurders die met hun motor, quad, brommer of andere motorvoertuig de geluidsnorm onnodig overschrijden.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De partij noemt als locaties met veel overlast onder meer de binnenstad, de Thorbeckeweg in Crabbehof en de Eulerlaan in Sterrenburg. De VVD wil dat deze mensen worden aangepakt en bestraft, en wil dat de gemeente kijkt naar innovatieve oplossingen. Lawaaiflitsers zouden hiervoor een optie kunnen zijn. Deze maken beeldopnames van voertuigen en meten tegelijk met microfoons het geluidsniveau. Daardoor zou de pakkans aanzienlijk worden verhoogd.


Omdat dit soort maatregelen tijd kosten, wil de partij dat de gemeente in de tussentijd zorgt voor politie en/of handhavers die met onaangekondigde acties het geluid van een uitlaat meten.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

businkpolitie

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

foto artikel kledingbank

Tienjarig jubileum voor kledingbank Zwijndrecht: ‘Ik denk niet dat het gauw zal stoppen’

De slingers hangen uit in de kledingbank in Zwijndrecht. De stichting bestaat tien jaar. Voor de vrijwilligers reden voor een feestje, maar het is voor hen tegelijkertijd ook een realisatie dat de stichting al tien jaar nodig is. “Als je ziet hoeveel mensen er komen, zie je dat we echt niet zonder kunnen”, aldus Lia Bode, vrijwilliger en bestuurslid van de kledingbank.

foto karel dicht

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.