gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse wietgebruiker naar buren

Coffeeshop Xpresso in Zwijndrecht krijgt (te) veel Dordtenaren op bezoek door de sluiting van coffeeshops in Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat zegt directeur Wouter van Egmond van Xpresso in een interview in Trouw. De gemeente Zwijndrecht voert een liberaal gedoogbeleid, waarvan de stichting Xpresso een voorbeeld is. De stichting kan "legaal" eigen wiet verpakken en "door de achterdeur" aanvoeren. In Dordrecht wordt juist bijzonder streng opgetreden tegen elke overtreding of overlast door coffeeshops. Bovendien voert Dordrecht een "ingezetenenbeleid", mensen die niet zijn ingeschreven in een Nederlandse gemeente kunnen in Dordt geen wiet kopen. Daardoor komen buitenlanders naar Zwijndrecht.

De landelijke overheid probeert overlast te beperken met juist kleinere coffeeshops.

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-.GP-19-AUS-2026

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.