Dordrecht, Netherlands

Dordtse wijnproductie onverminderd

De Dordtse wijngaard het Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst.
Jasmin Zahirovic | 25 juli 2017 12:37 | Aangepast op 25 juli 2017 12:37
De Dordtse wijngaard Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst. De wijnproductie van Bilderhof lijdt niet onder de vorst en hagelbuien die ons in april en mei troffen. De Dordtse wijngaard wijkt daarmee af van het landelijke beeld. De eigenaar van de gaard verklaart het vanuit zijn gunstige ligging. In Dordrecht zou het minder hard gevroren hebben.

In het oosten van het land hebben de wijnboeren vooral last gehad van de vorst, terwijl in Limburg hagelbuien voor problemen zorgden. Hoe groot de schade precies is zal nog moeten blijken. De druiven moeten namelijk nog geoogst worden en dat gebeurt meestal in september of oktober. 

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...