Dordrecht, Netherlands

Dordtse wijnproductie onverminderd

De Dordtse wijngaard het Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst.
Jasmin Zahirovic | 25 juli 2017 12:37 | Aangepast op 25 juli 2017 12:37
De Dordtse wijngaard Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst. De wijnproductie van Bilderhof lijdt niet onder de vorst en hagelbuien die ons in april en mei troffen. De Dordtse wijngaard wijkt daarmee af van het landelijke beeld. De eigenaar van de gaard verklaart het vanuit zijn gunstige ligging. In Dordrecht zou het minder hard gevroren hebben.

In het oosten van het land hebben de wijnboeren vooral last gehad van de vorst, terwijl in Limburg hagelbuien voor problemen zorgden. Hoe groot de schade precies is zal nog moeten blijken. De druiven moeten namelijk nog geoogst worden en dat gebeurt meestal in september of oktober. 

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...