gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse wijnproductie onverminderd

De Dordtse wijngaard het Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Dordtse wijngaard Bilderhof heeft nauwelijks last gehad van de slechte weersomstandigheden. Voor veel Nederlandse wijnboeren geldt echter dat ze dit jaar te maken hebben met verminderde oogst. De wijnproductie van Bilderhof lijdt niet onder de vorst en hagelbuien die ons in april en mei troffen. De Dordtse wijngaard wijkt daarmee af van het landelijke beeld. De eigenaar van de gaard verklaart het vanuit zijn gunstige ligging. In Dordrecht zou het minder hard gevroren hebben.

In het oosten van het land hebben de wijnboeren vooral last gehad van de vorst, terwijl in Limburg hagelbuien voor problemen zorgden. Hoe groot de schade precies is zal nog moeten blijken. De druiven moeten namelijk nog geoogst worden en dat gebeurt meestal in september of oktober. 

Lees ook

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat.jpg

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.