Dordrecht, Netherlands

Drie partijen willen vergunningsplicht bedrijven om criminaliteit tegen te gaan

De Dordtse partijen CDA, VVD en SGP/CU willen een vergunningplicht voor bedrijven in bepaalde branches Dordrecht. Op deze manier hoopt de gemeente de ondermijning in de stad, vermening van de boven- met de onderwereld, tegen te gaan.
Lois Haanskorf | 13 november 2018 17:13 | Aangepast op 13 november 2018 17:13
De partijen dienden daarvoor dinsdag een initiatiefvoorstel in, in de gemeenteraad. De partijen vermoeden dat in nepbedrijven in de stad steeds meer criminele activiteiten plaatsvinden, legt VVD-er John van der Net uit. “In deze nepbedrijven wordt steeds vaker geld witgewassen van criminelen. Gigantische bedragen worden verdiend in de synthetische drugs."

Het valt Van der Net op dat er de laatste tijd veel kapperszaken bij zijn gekomen in de stad. “Gaan mensen nu opeens veel vaker naar de kapper?”, is zijn vraag. Daarnaast is ook het aantal Thaise massagesalons en zonnebankstudio's flink gegroeid. “Dat is verdacht en moet worden onderzocht."

Tijdens een besloten bijeenkomst is boven tafel gekomen dat ook in Dordrecht het probleem van ondermijning speelt. Met deze wijziging in de gemeentewet, proberen de partijen hier een eind aan te maken.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...