Dordrecht, Netherlands

Drie ton boete voor Qbuzz

Busbedrijf Qbuzz moet de provincie Zuid-Holland een boete van drie ton betalen. De straf is opgelegd, omdat het busvervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem nog niet goed gaat. Qbuzz bevestigt dat de boete is opgelegd, maar wil verder niet reageren.
Marjolein Vos | 4 februari 2019 17:32 | Aangepast op 4 februari 2019 17:32
De start van Qbuzz in het oosten van de regio Rijnmond liep in december uit op een chaos. Volgens provinciebestuurder Vermeulen (VVD) gaat het inmiddels beter. Maar tevreden is hij nog niet.

Mogelijk wordt de boete die Qbuzz krijgt nog hoger, want het bedrijf kampt ook met vertraging bij de invoering van de elektrische bussen in de Drechtsteden en Gorinchem. Die komen pas eind maart, begin april, terwijl ze al hadden moeten rijden.

Vermeulen eist dat Qbuzz verder de volledige vermindering van uitstoot van kooldioxide voor 2019 haalt. Lukt dat niet, dan levert dat ook een boete op.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...