Dordrecht, Netherlands

Drie ton boete voor Qbuzz

Busbedrijf Qbuzz moet de provincie Zuid-Holland een boete van drie ton betalen. De straf is opgelegd, omdat het busvervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem nog niet goed gaat. Qbuzz bevestigt dat de boete is opgelegd, maar wil verder niet reageren.
Marjolein Vos | 4 februari 2019 17:32 | Aangepast op 4 februari 2019 17:32
De start van Qbuzz in het oosten van de regio Rijnmond liep in december uit op een chaos. Volgens provinciebestuurder Vermeulen (VVD) gaat het inmiddels beter. Maar tevreden is hij nog niet.

Mogelijk wordt de boete die Qbuzz krijgt nog hoger, want het bedrijf kampt ook met vertraging bij de invoering van de elektrische bussen in de Drechtsteden en Gorinchem. Die komen pas eind maart, begin april, terwijl ze al hadden moeten rijden.

Vermeulen eist dat Qbuzz verder de volledige vermindering van uitstoot van kooldioxide voor 2019 haalt. Lukt dat niet, dan levert dat ook een boete op.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...