Dordrecht, Netherlands

Drie ton boete voor Qbuzz

Busbedrijf Qbuzz moet de provincie Zuid-Holland een boete van drie ton betalen. De straf is opgelegd, omdat het busvervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem nog niet goed gaat. Qbuzz bevestigt dat de boete is opgelegd, maar wil verder niet reageren.
Marjolein Vos | 4 februari 2019 17:32 | Aangepast op 4 februari 2019 17:32
De start van Qbuzz in het oosten van de regio Rijnmond liep in december uit op een chaos. Volgens provinciebestuurder Vermeulen (VVD) gaat het inmiddels beter. Maar tevreden is hij nog niet.

Mogelijk wordt de boete die Qbuzz krijgt nog hoger, want het bedrijf kampt ook met vertraging bij de invoering van de elektrische bussen in de Drechtsteden en Gorinchem. Die komen pas eind maart, begin april, terwijl ze al hadden moeten rijden.

Vermeulen eist dat Qbuzz verder de volledige vermindering van uitstoot van kooldioxide voor 2019 haalt. Lukt dat niet, dan levert dat ook een boete op.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...