gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Droogte door warmte speelt niet in Biesbosch

064e67172605c1bd642d55674a952308

In de Biesbosch is er geen groot nijpend watertekort, dit stelt boswachter Jacques van der Neut van Staatsbosbeheer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De de droogte speelt door het hele land, alleen bij ons in het westen – in beneden-rivierengebied speelt dit niet. “We hebben hier te maken met de Maas en de Rijn. Voordat die gaan opdrogen zijn we wel een paar jaar verder.”

Eigenlijk was er alleen in de Noorderdiepzone sprake van verdroging, maar dat werd opzettelijk veroorzaakt omdat er maaiwerkzaamheden in de hooilanden plaatsvonden. Deze zijn nu achter de rug. “Inmiddels wordt in overleg met het waterschap weer water toegelaten. Het is een systeem dat we kunnen beheersen.”

Ook de dieren kunnen zich – zelfs in deze periode – aardig bedruipen. Het water kunnen ze zelf vinden. Het enige waar dieren mee te maken kunnen krijgen is blauwalg en botulisme.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.