gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Droogte door warmte speelt niet in Biesbosch

064e67172605c1bd642d55674a952308

In de Biesbosch is er geen groot nijpend watertekort, dit stelt boswachter Jacques van der Neut van Staatsbosbeheer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De de droogte speelt door het hele land, alleen bij ons in het westen – in beneden-rivierengebied speelt dit niet. “We hebben hier te maken met de Maas en de Rijn. Voordat die gaan opdrogen zijn we wel een paar jaar verder.”

Eigenlijk was er alleen in de Noorderdiepzone sprake van verdroging, maar dat werd opzettelijk veroorzaakt omdat er maaiwerkzaamheden in de hooilanden plaatsvonden. Deze zijn nu achter de rug. “Inmiddels wordt in overleg met het waterschap weer water toegelaten. Het is een systeem dat we kunnen beheersen.”

Ook de dieren kunnen zich – zelfs in deze periode – aardig bedruipen. Het water kunnen ze zelf vinden. Het enige waar dieren mee te maken kunnen krijgen is blauwalg en botulisme.

Lees ook

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.