gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Droogte door warmte speelt niet in Biesbosch

064e67172605c1bd642d55674a952308

In de Biesbosch is er geen groot nijpend watertekort, dit stelt boswachter Jacques van der Neut van Staatsbosbeheer.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De de droogte speelt door het hele land, alleen bij ons in het westen – in beneden-rivierengebied speelt dit niet. “We hebben hier te maken met de Maas en de Rijn. Voordat die gaan opdrogen zijn we wel een paar jaar verder.”

Eigenlijk was er alleen in de Noorderdiepzone sprake van verdroging, maar dat werd opzettelijk veroorzaakt omdat er maaiwerkzaamheden in de hooilanden plaatsvonden. Deze zijn nu achter de rug. “Inmiddels wordt in overleg met het waterschap weer water toegelaten. Het is een systeem dat we kunnen beheersen.”

Ook de dieren kunnen zich – zelfs in deze periode – aardig bedruipen. Het water kunnen ze zelf vinden. Het enige waar dieren mee te maken kunnen krijgen is blauwalg en botulisme.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.