Dordrecht, Netherlands

Druk op longartsen blijft onverminderd hoog

De druk op zorgmedewerkers blijft hoog. Het coronavirus wordt langzaam teruggedrongen en de druk op de intensive care van ziekenhuizen neemt af, maar daar tegenover staan oplopende wachtlijsten, die moeten worden weggewerkt. Vooral longartsen draaien overuren.
Vivian Rutte | 14 mei 2020 16:44 | Aangepast op 14 mei 2020 16:44
De longartsen moeten volle bak door om de opgelopen achterstand aan behandelingen voor andere longkwalen in te halen en krijgen er door corona nog steeds nieuwe patiënten bij. Longarts Eric van Thiel, van het Dordtse Albert Schweitzerziekenhuis, ziet ook een derde groep patiënten ontstaan.

"Dat zijn de mensen, die corona gehad hebben. We weten eigenlijk nog heel slecht wat de langetermijngevolgen zijn, maar we zijn wel bang dat die er longschade of longklachten aan over houden. Er is dus een extra patiëntengroep bij gekomen", zegt Van Thiel.

Tijd om een welverdiende vakantie te vieren lijkt nog ver weg. "Ik ben geen epidemioloog, maar we denken dat het de komende weken rustig blijft, omdat veel voorzorgsmaatregelen nog worden gehandhaafd en de piek van de instroom voorbij lijkt. Dus juist nu kunnen we misschien een dagje vrij nemen."

Met de werkdruk kan de longarts wel omgaan: "Ik ben vermoeid, maar zeker niet uitgeput. Deze hectische periode heeft indruk op me gemaakt, maar geeft me ook energie. Het biedt een uitdaging, want juist nu kun je laten zien wat je in dit vak voor mensen kunt doen."

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...