gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke avondspits in onze regio verwacht vanwege winterse buien

f9fc877aadf9c735791c635ba2339f78.jpg

Rijkswaterstaat waarschuwt bestuurders die maandagavond de weg op gaan om rekening te houden met een zware avondspits als gevolg van sneeuw en hagel. De wegen kunnen daardoor erg glad worden, en dat kan voor ongelukken zorgen.

Rijnmond |  | Aangepast op
Uitzonderlijk zal de situatie op de weg zeker niet zijn, legt Rijnmond-weerman Ed Aldus uit. "Het kan plaatselijk glad zijn door een hagel- of regenbui, maar er komt geen bizarre gekkigheid aan hoor. Het is iets heel normaals voor deze tijd van het jaar."
Ook Rijkswaterstaat geeft maandagmiddag aan dat de wegen over het algemeen goed begaanbaar zijn, maar dat er toch in delen van het land meldingen binnenkomen van gladde stukken. "Dat zal echt van plaats tot plaats verschillen", legt Ed uit.

Dinsdag mooie dag
Op maandagavond zal de temperatuur tot net onder het vriespunt dalen. Met alle buien van maandagochtend en -middag is er dus kans dat de weg op een aantal plaatsen verraderlijk glad kan worden. Dat geldt ook voor de ochtendspits van dinsdag.
Op dinsdagavond lijkt het allemaal wat minder ernstig. "Dan wordt het gewoon een prachtige dag en droogt het wegdek overdag uit, dus ik verwacht in avond en de nacht naar woensdag weinig problemen."

Code geel
Het KNMI heeft voor maandag en dinsdag code geel afgekondigd voor het hele land, maar dat staat volgens de weerman los van de waarschuwing van Rijkswaterstaat. "Zij hanteren hun eigen waarschuwingen."

Op maandagochtend was het ook al druk op de weg. Toen stond in het land meer dan 1.100 kilometer file. Ook in onze regio stond het verkeer 's ochtends muurvast.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.