gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Drukke avondspits verwacht door zware windstoten

f3010f1a737b436f6b5a55bf5b9e1ac7.jpg

Het KNMI heeft dinsdagmiddag code geel afgegeven. Zware windstoten teisteren de regio en dat zal te merken zijn aan een extra drukke avondspits. "Vanmiddag zijn al windstoten van 85 kilometer per uur gemeten in Hoek van Holland", vertelt Rijnmond-weerman Stefan van der Gijze.

Rijnmond |  | Aangepast op
'April doet wat hij wil', luidt het gezegde. Waar afgelopen zaterdag nog een zeer warme lentedag was, lijkt het deze dinsdagmiddag meer op een herfstdag. Al sinds begin van de middag is de harde wind te merken en er valt af en toe een bui.
"Landinwaarts kunnen de windstoten oplopen tot zo'n 75 kilometer per uur. Aan zee kunnen ze zo'n 85 tot 90 kilometer per uur bedragen", vertelt Stefan. "Boven land is het vandaag windkracht 5 à 6 en dat is best flink."

Drukke avondspits
In ieder geval tot 18:00 uur blijft code geel geldig. Dat zal niet onopgemerkt blijven tijdens de avondspits. Volgens de ANWB is het op dinsdagen altijd drukker op de weg dan op andere werkdagen. Rondom Rotterdam staan dan de meeste files.
De windstoten en regen kunnen voor ongelukken zorgen, waardoor files extra lang worden. Vorige week donderdag zorgde de regen ook al voor hinder op de weg: het was toen razend druk en er stonden veel files.

Wie van plan is om met een aanhanger of caravan de weg op te gaan, moet zich afvragen of deze wel stevig en zwaar genoeg is. De ANWB adviseert om niet met een te licht gewicht de weg op te gaan.

Betere vooruitzichten
Rond 19:00 uur wordt het rustiger. "De wind neemt dan af", zegt Stefan. "Na 20:00 uur zijn er geen zware windstoten meer."
De komende dagen zien de weervoorspellingen er beter uit. "Met de dag loopt de temperatuur op." Donderdag wordt nog even door de zure appel heen bijten: die dag staat in het teken van regen.

"Maar vrijdag en zaterdag worden zonnige dagen. Zaterdag wordt het zelfs rond de 20 graden." Dat is wel maar van korte duur, vertelt Stefan: "Vanaf zondag komt er weer een paar dagen regen aan."

Lees meer over:

|

Lees ook

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."